Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

מאי/11

26

מילון המונחים השלם לעולם הסלולר, הגאדגטים והמדיה החברתית

טכנולוגיה מילון מונחים

יוצא לי לא מעט לדבר עם אנשים בנושאים שאהובים לליבי (נושאים כגון: אני, סלולר, גאדגטים, אני, מדיה חברתית, טכנולוגיה, אינטרנט, אני, שימושיות ובלוגים). לעיתים קורה שעוצרים אותי ואומרים לי "הלו, הלו, תעצור. אין לנו מושג על מה אתה מדבר" למרות שאני כמעט בטוח לחלוטין שאני לא נכנס לרבדים העמוקים ביותר של נושאי השיחה הללו. גם כי אני לא חושב שאני מכיר אותם ממש ממש לעומק, וגם כי אני באמת אדם שיטחי מטבעי.
מצד שני, הנושאים והמושגים האלו הולכים והופכים לחלק משמעותי יותר בחיים של כולנו, וכדאי שנכיר אותם, ולו באופן הבסיסי ביותר. אי לכך ובהתאם לזאת, ובגלל שלא מצאתי רשימה דומה ברשת (יכול להיות שזה בגלל שלא ממש חיפשתי), החלטתי לפרסם מילון מונחים לעולם הסלולר, הגאדגטים והמדיה החברתית (מחיאות כפיים. אני כורע באלגנטיות. אתם יכולים להפסיק כעת).

הרעיון הוא ליצור רשימה גדולה ומקיפה עד כמה שניתן בעוד התיאור על כל אלמנט הוא קצר, תמציתי וברור. רשימה כזו תספק לכל מי שצריך מספיק מידע בשביל לדעת על אלמנטים שונים בעולם הטכנולוגי ההולך ותפוס תאוצה, ועם זאת מבלי להיכנס לעומק הלא הכרחי עבור שיחת רחוב בעניינים האלו.

– אני מזמין אתכם לעזור ולהוסיף מושגים שפספסתי (ובטוח יש כאלו) או לתקן מושגים בהם טעיתי (ובטוח יש כאלו) – כמובן שתקבלו קרדיט על שמכם, עם קישור, יופיע בתחילת הרשימה. (פשוט שלחו לי למייל morad.stern@gmail.com)

קרדיט: מורד שטרן (כיף לתת לעצמך קרדיט), איתי נתנאל, יוני שיינין, NextLab,

או.אס.איקס (OS X) [תמונה, שולחן עבודה]

או.וי (OVI) חנות האפליקציות של נוקיה, חשוב לשים לב שחנות זו לא כוללת אפליקציות למערכת החדשה שאמצה נוקיה, וינדוס פון. [קישור]

אופרה (Opera) [תמונה לוגו]

אי.ביי (eBay)

איי.או.אס (IOs) [תמונה, ממשק]

אייטיונס (iTunes)

אייג.טי.אמ.אל 5 (HTML5)

אייג.טי.סי (HTC)

אייג.פי (HP) חברת ענק טכנולוגית שרכשה לאחרונה את חברת פאלם (שפיתחה גם מכשיר סלולרי: פאלם פרי, וגם מערכת הפעלה סלולרית: ווב.או.אס). באמצעות הרכישה, מבקשת HP לתפוס מקום, גם אם שולי נכון לרגע זה, ולהשתתף במירוץ בשוק הסלולרי, לצד נוקיה, אפל, מיקרוסופט, סמסונג ואחרים.

אייפוד (iPod)

אייפון (iPhone) [תמונה]

אייפון קילר (iPhone Killer) מירוץ מסוג "מלך ההר" בו מכשירים סלולרים רבים מנסים לעקוף את מכשיר האייפון מבחינת ביצועים ומכירות.

אייפד (iPad) [אייפוד נאנו, אייפוד טאצ, אייפוד קלאסי]

אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer)

אמזון (Amazon)

אנגרי בירדס (Angry Birds) משחק "שובר קופות" שהחל את דרכו לפלטפורמה של האייפון והאייפוד טאצ'. משם התפשט במהירות לשלל הפלטפורמות הסלולריות ועבר גם לפי.סי ולמק. מטרת המשחק היא להשליך ציפורים, כאשר לכל ציפור התנהגות מיוחדת, על האויבים (חזירים, קופים) ולפגוע בהם על ידי הרסה המבנה בו הם מסתתרים. [תמונה]

אנדרואיד (Android)

אנדרואיד ונילה (Android Vanilla)

אנדרואיד טאצ ויז (Android TouchWiz)

אנדרואיד סנס (Android Sense)
אנלוק (Unlock)
אפ קטלוג (App Catalog)

אפ מארקט (App Market)

אפ סטור (App Store) חנות האפליקציות של אפל שנפתחה בשנת 2008 שנועדה לשרת את בעלי האייפון והאייפוד טאצ' והאייפד. החל משנת 2010 החנות כוללת גם אפליקציות למחשבי מק.

אפל (Apple)

אקס קוד (X Code) סביבת הפיתוח לאפליקציות לאייפון, אייפוד, אייפד ותוכנות למק. מחייב התקנה של הסביבה על מחשבי מק.  [תמונה, לוגו]

אס.די.קיי (SDK)

אסטריקס (Astrix) טלפון סלולרי מבית מוטורולה המריץ מערכת הפעלה אנדרואיד. המעניין במכשיר זה הוא הקונספט החדשני שלו: המכשיר מתחבר למחשב נייד שלא מכיל מעבד או זיכרון, ובעצם מהווה את המוח של המחשב.

אקסלרומטר (Accelerometer)

ארס (Ares) סביבת הפיתוח של פאלם כבור מכשירי WebOS. המיוחד בסביבה הזו היא שהיא כולה ברשת ואין צורך להוריד SDK. [קישור]

בלוג (Blog) יומן רשת וירטואלי בו כל אחד יכול לכתוב על כל מה שמעניין אותו (שילוב של צמד המילים הלועזיות web – log, רשת ויומן). ניתן למצוא בלוגים בנושאי טכנולוגיה, בישול, הורות, פוליטיקה ונושאים שונים נוספים. בעוד רוב הבלוגים הם בלוגים של אנשים פרטיים ניתן למצוא כאלו מעטים שהפכו לאתרי חדשות מובילים כגון בלוג החדשות The Huffington Post  שהפך מבלוג פרטי לדסק חדשות לכל דבר.

בלוגספירה (Blogsphera) שם כולל לכלל הדיונים והשיחות המתנהלות על ידי הגולשים ברחבי הרשת על גבי בלוגים ופורומים.

בלוגר (Blogger) שירות חינמי של חברת גוגל המאפשר לכל אחד לפתוח בלוג בקלות ובחינם. [תמונה, לוגו]

בינג (Bing) מנוע החיפוש של מיקרוסופט שמקבל ביקורות טובות למדי. המתחרה הישיר של מנוע החיפוש גוגל. [תמונה]

ביל גייטס (Bill Gates) [תמונה]

גוגל פלוס (Google Plus) הרשת החברתית החדשה של גוגל, או יותר נכון, התשובה של גוגל להצלחה הכבירה של הפייסבוק. אה, ובמקום "לייק" יש "פלוס"…

גיבריש (Gibberish) הכוונה היא לטקסט או סאונד שלא ברורה המי משמעותו. [תמונה]

גיגול (Googling) כאשר מחפשים מידע אודות אדם מסוים באמצעות מנוע החיפוש גוגל הפעולה הזו נקראת לגגל.

גיילברייק (Jailbreak) מושג המסמל בעצם את פריצת המגבלה של מערכת ההפעלה iOS הקיימת כדי למנוע מהמשתמש להתקין אפליקציות ושינוי הגדרות המכשיר, גיילברייק היא בעצם פריצת הנעילה של מערכת ההפעלה המאפשרת שינוי הרשאות כתיבה בתקיות שננעלו במערכת ההפעלה. בית המשפט בארה"ב קבע כי ההליך הינו חוקי (למרות התנגדות אפל) כי המכשיר נקנה בכסף מלא.

גימייל (Gmail) שירות הדואר החינמי של גוגל.

גי.פי.אס (GPS)

גוגל (Google)

גוגל דוקס (Google Docs) יישומים בסגנון Office של מיקרוסופט, אבל מבית גוגל. המיוחד ביישומים אלו הם שכל העריכות והנתונים הנוצרים במהלך השימוש בהם נשמרים על גבי השרתים של גוגל כך שהמידע זמין למשתמש כל מחשב.

גוגל סטריט וויו (Google Street View) שירות המבוסס על שירות המפות של גוגל. באמצעות שירות זה ניתן "ללכת" בתוך הרחובות שצולמו על ידי גוגל באמצעות רכב צילום מיוחד. [תמונה]

גיק (Geek) אדם שאוהב טכנולוגיה באופן לא פרופורציוני (כמו כותב רשימת המושגים הזו). פעם היה מדובר במילת גנאי. היום ברור שמדובר באנשים מדהימים למדי (גם כותב רשימת המושגים הזו). [תמונה ממחישה]

גרופון (Groupon)

גלאקסי אס (Glaxy S) מכשיר הדגל הנוכחי של חברת הענק סמסונג. מריץ מערכת הפעלה אנדרואיד ובקיץ הקרוב אנו צפויים לראות את היורש השרירי הבא, הגלאקסי אס 2. [תמונה]

גלאקסי טאב (Galaxi Tab)

דיג (Digg)

דרופל (Drupal)

דיסק און קי (DisK On Key)

ווב 2.0 (Web 2.0) מונח המתייחס לצורה הנוכחית של האינטרנט בה הרשת הפכה להיות מקום של הזנת תכני הגולשים באופן אקטיבי ולא רק פסיבי (כמו בווב 1.0 כאשר הגולשים, לצורך העניין, רק קראו את תכני בעלי האתרים).

ווב 3.0 (Web 3.0) או הרשת הסמנטית, מתייחס לדור הבא של האינטרנט שיהיה חכם בהרבה והמחשבים ידעו לקרוא את המידע באינטרנט בדיוק באותו אופן שאנחנו עושים זאת. (רעיון מורכב מאד).

ווב.או.אס (WebOS) מערכת ההפעלה של פאלם שרצה על גבי מכשיר פאלם פרי (כעת בבעלות HP).

וורדפרס (WordPress) מערכת קוד פתוח לניהול תוכן. מיועדת בעיקר להקמה וניהול של בלוגים אבל לא רק. [לוגו]

וינדוס שבע (Windows 7) מערכת ההפעלה למחשבי PC מבית מיקרוסופט שהיוותה תשובה מהירה ודחופה למערכת ההפעלה ויסטה שהיתה בעייתית מאד והביא לביקורת רבה על מיקרוסוט. [תמונה]

וידוס פון (Windows Phone) מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט שתרוץ על מכשירי הסלולר של נוקיה. מיקרוסופט תולים במערת תקוות רבות לאחר שמצאו את עצמם מחוץ לשוק הסלולר בעקבות מערכת ההפעלה המיושנת שלהם וינדוס מובייל. [תמונה]

וירוס (Virus)

זון (Zune) נגן MP3 עם מסך מגע מבית מיקרוסופט. המכשיר נכשל ויצא מייצור. [תמונה]

יאהו! (Yahoo!)

יוטיוב (Youtube) ערוץ הסרטונים הגדול ביותר בעולם. הצלחתו נובעת בעיקר, מעצם העובדה שהרוב הסרטונים בו הועלו על ידי המשתמשים. [קישור]

טאבלט (Tablet)

טאמבלר (Tumbler)

טאצ' פד (Touch Pad) מחשב הטאבלט של HP המריץ מערכת הפעלה WebOS. [תמונה]

טד (TED)

טוויט (Tweet)

טוויטר (Twitter)

טמקא (טמקא) אם נתקלתם במונח טמקא ולא היה לכם מושג על מה מדובר אז מדובר בסך הכל בכתיבה של המילה Ynet בעברית. מין סוג של קוד שכזה "למביני עניין" (כמוכם, עכשיו). הומצא על ידי ניב ליליאן.

טק קראנץ (Techcrunch) [קישור]

טרול (Troll)

כרום (Chrome) דפדפן מבית גוגל.

כרום או.אס (Chrome OS) מערכת הפעלה מבית גוגל. עדיין בשלבים ניסיוניים.

לייק (Like)

לינדקאין (Linkedin) רשת חברתית בעלת מאפיין יחודי. רשת זו מיועדת בעיקר לקידום קרייה אישית ויצירת קשרים עסקיים. [קישור]

מארק צוקרברג (Mark Zuckerberg) (תמונה)

מאשאבל (Mashable) בלוג טכנולוגי נהדר הדן בנושאי מדיה חברתית וטכנולוגיה. [קישור]

מודו (Modu) סטארט אפ ישראלי שביקש לשנות את הדרך בה אנשים משתמשים בסלולר שלהם. הרעיון היה מכשיר סלולרי קטן ביותר כשעבור יכולות נוספות (צילום, מקלדת וכו') ניתן להלביש על הסלולר מעטפות שונות. הרעיון נכשל. [תמונה]

מולטי טאסקינג (Multi Tasking)

מוטורולה (Motorola)

מטבע ביט (Bitcoin) מטבע עולמי וירטואלי לחלוטין בו ניתן לסחור ברשת. בפועל, לא נעשה בו שימוש משמעותי. קיימים מטבעות וירטואליים שונים נוספים כגון המטבעות של פייסבוק (Facebook Credits) . [למידע נוסף: לאתר Bitcoin]

מייקל ארינגטון (Michel Arrington)

מיקרוסופט (Microsoft)

ממחים (מומחי מדיה חברתית) מילה גנאי שבה לתאר תופעה של אנשים שמכנים עצמם מומחים בשימוש במדיה החברתית. כמובן שאי אפשר להיות מומחה לתחום שאפילו לא מתקרב לחגוג עשור. בסלנג הם נקראים "ממחים".

מסך מגע (Touch Screen)

מציאות מועשרת (Augmented Reality) – מונח המתייחס ל"העשרת" המציאות (ולכן בעברית זה נקרא "מציאות מועשרת" או "מציאות רבודה") כמו שאנחנו רואים אותה בפריטים שלא קיימים בה במציאות, אלא רק, לדוגמה על מסך הסלולרי שלנו. להבנה מעמיקה יותר של המושג Augmented Reality תקראו את הפוסטים: מציאות מועשרת, אל תקראו, תחוו ואת הפוסט Augmented Reality תחוו, ובענק

מק (Mac) כל המחשבים הנייחים והניידים מבית אפל קרויים מק (כשמהצד השני נמצאים ה P.C). בעבר היה שם המחשב מקינטוש.

מקינטוש (Macintosh) השם "מקינטוש", ובקיצור מק, מאגד תחתיו מאז 1984 את רוב סוגי המחשבים, הנייחים והניידים, של חברת אפל לדורותיהם.

מרקט פלייס (Market Place) חנות האפליקציות של מערכת ההפעלה וינדוס פון.

נוקיה (Nokia) לאחר ששלטה ביד רמה בשוק הסלולרי העולמי, מוצאת עצמה נוקיה בעמדת האנדרדוג לאחר שלא הצליחה להתברג באופן מוצח בשוק הסמארטפונים שהולך ותופס תאוצה. במטרה להתרכז במה שהיא טובה באמת (חומרה סלולרית) חברה נוקיה למיקרוסופט כשהאחרונה אחראית על מערכת ההפעלה של הסמארטפונים החדשים של נוקיה: וינדוס פון 7.

נייקי פלוס (Nike Plus) שיתוף פעולה בין חברת נייקי לאפל בו באמצעות ציפ בנעל ואפליקציה מתאימה באייפון או באייפוד יכול המשתמש לעקוב אחר הפעילות הספורטיבית שלו, לשתף אותה ברשתות החברתיות וכו'.

נקסוס וואן (Nexus One) הסלולרי הראשון של גוגל. מריץ מערכת הפעלה אנדרואיד ויוצר על ידי HTC. הדגם הבא של הנקסוס כבר מיוצר על ידי סמסונג.

ענן (Cloud)

פהא! (Pah!)

פאלם (Palm) החברה שהצליחה לנצח את אפל בשוק מחשבי הכף יד (את מכשיר האיינשטיין הכושל של אפל) ושלטה ללא עוררין בשוק הזה נאלצה למכור את עצמה לחברת הענק HP. פאלם מצאה עצמה בחובות לאחר שנה מיום ההשקה של מכשיר הפאלם פרי, מכשיר שקיבל ביקורות טובות, אך נתוני המכירות שלו סיכנו את פאלם.

פארוויל (FarmVille)

פודקאסט (Podcast) פודקאסט הוא בעצם קובץ שמע שניתן להורדה ולשמיעה, בדיוק כמו כל שיר שנמצא על הסלולרי או המחשב שלכם. ההבדל הוא שפודקאסט הוא לא שיר או קטע מוזיקלי, אלא תכנית רדיו או שיעור שהמשתמש יכול להקשיב לו. האתר המוביל בארץ בו ניתן למצוא המון פודקאסטים להורדה הוא iCast ובין הפודקאסטים הבולטים (ומומלצים) בארץ ניתן למצוא את עושים היסטוריה של רן לוי  ומופע השולים של זיו קיטרו.

פוק (Poke) אחת האופציות המיותרות ביותר בפייסבוק. ברגע שעשית את זה לחבר בפייסבוק הוא מקבל התרעה שעשית לו פוק. [תמונה, כפתור פוק]

פוסט (Post) כמו כתבה בעיתון כך כל "כתבה" בבלוג מכונה פוסט. [פוסט לדוגמה]

פורסקוור (Foursqure) פורסקוור היא רשת חברתית מבוססת מיקום. השימוש באפליקציה מתבצע בעיקר בסמארטפון ומאפשר לחברים ברשת לדווח לחבריהם איפה הם נמצאים בכל עת, לשתף משם תמונות ולכתוב תגובות. השימוש ברשת מאפשר קבלת נקודות בטבלת המובילים האישית, וגם מאפשר לקבלת הנחות והטבות שונות במגוון בתי עסק ברחבי העולם.[קישור]

פוש (Push)

פייסבוק (Facebook) רשת חברתית שסוחפת אליה מיליוני גולשים מהעולם כולו. הרשת החברתית הזו הוקמה על ידי מארק צוקרבג (יהודי, אם זה משנה למישהו) בשנת 2004 תחת השם ה-פייסבוק "The Facebook" .לאחרונה, ולאור ההצלחה של הרשת, החלו מספר יצרני סלולר לייצר דגמי סלולר בעלי כפתור ייעודי פיזי לרשת החברתית. [תמונה, לוגו]

פיירפוקס (Firefox) דפדפן אינטרנט מבית מוזילה. ממשיכו של דפדפן הנויגטור הישן. [תמונה, לוגו]

פינג (Ping) רשת חברתית המבוססת על בסיס מוזיקה. פינג היא פרויקט של אפל ונחשבת לרשת חברתית כושלת במיוחד. [תמונה]

פינצ' (Pinch) פטנט רשום של החברות פאלם ואפל המתייחס להצמדת שתי אצבעות על גבי המסך לצורך ביצוע זום אאוט ולהיפך. [תמונה]

פי.סי (PC) מתייחס לכלל המחשבים האישיים המריצים מערכת הפעלה מיקרוסופט או לינוקס. [תמונה]

פינג.אף.אם (Ping.fm)

פישינג (Phising)

פליקר (Flickr) אתר התמונות המוביל בעולם. [תמונה, לוגו]

סאפרי (Safari) דפדפן אינטרנט של חברת אפל. עם גרסה מיוחדת למערכת ההפעלה IOs. [תמונה, לוגו]

סטאטוס (Status) כל טקסט שהמשתמש מזין לפייסבוק מכונה סטאטוס (בניגוד לטוויטר שם זה טוויט).

סמסונג (Samsung) חברת ענק קוריאנית

סמארטפון (Smart Phone) [תמונה]

סימביאן (Symbian) מערכת ההפעלה בה השתמשה נוקיה למרבית הטלפונים שלה בעבר, לפני המעבר למערכת ההפעלה וינדוס פון של מיקרוסופט. [תמונה]

סטיב באלמר (Steve Ballmer)

סטיב גובס (Steve Jobs) [תמונה]

סטיב וויזניאק (Steve Wozniak)

סקייפ (Skype)

ספאם (Spam) דואר זבל. כאשר מקבלים דואר פרסומת לתיבת האי מייל.

ספר אלקטרוני (E Book) מכשירים בעלי מסך גדול המשתמשים בטכנולוגיית דיו אלקטרוני כך שניתן לקרוא בהם טקסטים (ספרים, מגאזינים). היתרון העצום בשימוש בטכנולוגיה הזו היא שניתן לקרוא בקלות ונוחות גם כאשר נמצאים בחוץ, מתחת לשמש (דבר בעייתי מאד במסכים כגון זה של האייפד). [תמונה, קינדל]

סוני רידר (Sony Reader) קורא ספרים דוגמת הקינדל מבית סוני. [תמונה]

קאפצ'ה (Captcha) [תמונה]

סקונד לייף (Second Life) זירה גראפית ועשירה של מציאות מדומה. הגולשים בוחרים לעצמם דמות, יכולים לטייל בעולם הוירטואלי הזה, לפגוש אנשים מכל העולם, לקנות ולסחור. [תמונה]

קיו.אר קוד (QR Code) קוד המוטמע בריבוע שחור לבן. היתרון הגדול בקוד הזה הוא שסמארטפונים יכולים לצלם את הקוד לפענח אותו ואז לבצע את הפעילות המסתתרת בקוד למשל, קישור לאתר, או הצגת טקסט. לקרוא עוד על קוד קיו.אר וגם שימוש מתוחכם יותר בקוד קיו.אר  [תמונה]

קינדל (Kindle) קורא ספרים אלקטרוני מבית אמאזון. [תמונה]

רוגלה (Spyware)

רי טוויט (Re Tweet) כאשר מישהו אוהב את הטוויט שכתבת בטוויטר ועושה לו ריטוויט הוא בעצם מעביר גם לעוקבים שלו את הטקסט שלך בליווי קרדיט.

רנרן (Renren)

רסס (RSS)

שימושיות (Usability) אלמנט המייצג את קלות השימוש בממשק.

תיוג (Tagging) תמונות ברשת החברתית פייסבוק מאפשרות הצמדת שמות. אם חבר שלך צילם אותך באירוע כלשהו הוא יכול לתייג את שמך על התמונה באזור הפנים שלך. האופציה הזו מנוצלת לעיתים לרעה על ידי ספאמרים.

RSS Feed

10 Comments - מילון המונחים השלם לעולם הסלולר, הגאדגטים והמדיה החברתית

גרי | 29 במאי 2011 11:59

ג'יילברק – Jailbreak: המושג מסמל בעצם את פריצת המגבלה של מערכת ההפעלה iOS (של מכשירי אייפוד, אייפון ואייפד) הקיימת כדי למנוע מהמשתמש להתקין אפליקציות ושינוי הגדרות המכשיר שקניתם בכספכם. בשנה שעברה, בארצות הברית עבר חוק שקבע כי ביצוע ג'יילברייק למכשיר ששייך לכם (כי הרי קניתם אותו והוא רכוש שלכם!) הינו חוקי לחלוטין. הדבר כמובן לא עבר שום חקיקה כאן בארץ – אבל מכיוון שישראל נחשבת לאחת המדינות שהכי הרבה מפרים חוקי קניין רוחני וזכויות יוצרים בעולם, זה לא "כזה" מעניין אותנו אם זה חוקי או לא.

אז ג'יילברייק היא בעצם פריצת הנעילה של מערכת ההפעלה המאפשרת שינוי הרשאות כתיבה בתקיות שננעלו במערכת ההפעלה לכם. המצב בא לפתור מצב שחברת אפל מחייבת את בעלי המכשירים לקנות אפליקציות רק ממנה… כאילו שהייתם קונים מחשב נייד (לפטופ) עם Windows ולא הייתם מורשים להתקין שום תוכנה, אלא רק תוכנות בחנות האפליקציות של מייקרוסופט…

מתוך: tikun-iphone.co.il

יוניש | 29 במאי 2011 12:43

מקינטוש:
תת זן של תפוח.

השם "מקינטוש", ובקיצור מק, מאגד תחתיו מאז 1984 את רוב סוגי המחשבים, הנייחים והניידים, של חברת אפל לדורותיהם.

מילון המונחים השלם לעולם הסלולר, הגאדגטים והמדיה החברתית‬ | creamdela.com | 30 במאי 2011 10:04

[…] לקריאת הפוסט בבלוג המקור לחצו כאן. […]

לקדם את הבלוג שלך: עוד דרך מצוינת - Usability Talking | 31 במאי 2011 17:41

[…] לעולם הסלולר, הגאדגטים והמדיה החברתית‬ | creamdela.com על מילון המונחים השלם לעולם הסלולר, הגאדגטים והמדיה החברת…מילון המונחים השלם לעולם הסלולר, הגאדגטים והמדיה […]

אבי הראל | 3 ביוני 2011 9:49

הי מורד,
למה שלא תוסיף קישורים למידע נוסף, כגון ויקי?
אבי

מורד שטרן | 5 ביוני 2011 11:18

היי אבי, רעיון טוב. העניין הוא שלא לכל המושגים יש ערך בויקיפדיה או בסיס נתונים דומה. בכל מקרה, רעיון טוב וכדאי יהיה להוסיף גם קישור כזה.
תודה.

אפליקציה לבלוג שלכם, כבר עשיתם?! | creamdela.com | 9 ביוני 2011 9:01

[…] אייפד ומק (עוד מושגים מעניינים תוכלו להכיר בפוסט "מילון המונחים השלם לעולם הסלולר, הגאדגטים והמדיה החברת…"). אם באנדרואיד חפצה נפשכם הורידו את ה SDK של […]

טכנופוב | 13 ביוני 2011 5:16

מורד , אתה מתכוון לעדכן את הרשימה עם הזמן? אני רואה שהמון הגדרות חסרות…
רשימת המושגים הזו היא באמת דבר חיוני וחשוב , אבל ככל שעובר הזמן אנשים ישכחו ממנה וכך גם קוראים חדשים לא יידעו על קיומה – וחבל!
לכן כדאי לשים לינק במקום בולט , כי באמת מדובר במושגים מעניינים וחשובים (לטעמי).

Author comment by מורד שטרן | 13 ביוני 2011 11:06

היי טכנופוב(אחלה הגדרה לרשימת המונחים!) – כן, אני מתכוון לעדכן את הרשימה ואני גם מתכוון להציג קישור במקום בולט לרשימה הזו כי ברור שבתור פוסט פשוט רשימת המושגים פשוט תרד ותיעלם.
עם זאת, כתיבת הבלוג הזה היא תחביב, וכתחביב, אין לי יכולת להשקיע יותר מידי זמן (לצערי הרב) בכתיבה ועדכון על בסיס יומי… 🙁

יניב | 19 ביולי 2011 17:42

כתבה בהחלט מעניינת , צריך לעדכן אותה קצת אבל הרבה מהדברים עדיין עדכניים .

להגיב זה מאד מאד מגניב!

<<

>>

Theme Design by devolux.org