Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

Archive for יולי 2015

calendar

זה פוסט קצר על ה- Worldwide Technology Calendar, פרויקט חדש שהתחלתי לגלגל. הרעיון – יומן גוגל המציין אירועים משמעותיים בעולם הטכנולוגיה והחדשנות (לא הצלחתי למצוא כזה).

היות וכל מי שכבר ששמע על היומן הזה חשב שהכוונה ליומן שכולל תאריכי כנסים עתידיים בנושאי טכנולוגיה, אני חייב להבהיר – הכוונה ליומן שמציין אירועים משמעותיים בעולם הטכנולוגיה, לא כנסים. למשל: יום השקת חלונות 3.1 הינו יום משמעותי שראוי לציון, יום ההולדת של סטיב ג'ובס, כמו גם היום בו הוקמה חברת אפל הם תאריכים ראויים לציון – ואלו האירועים שהיומן מתעד.

יומן האירועים הטנוכלוגיים ניתן לשיתוף והטמעה, ואפשר לגשת אליו בנוחות גם מהדסקטופ וגם מהסמארטפון. סרקו את קוד ה-QR בשביל גישה מהסמארטפון שלכם:

קוד QR

אתם מוזמנים לדפדף (קחו בחשבון שהיומן עדיין בתחילת הדרך), לשתף ולפנות אליי אם אתם רוצים להוסיף אירועים.  אני מצידי ממשיך כל הזמן לעדכן והוסיף לו אירועים ותאריכים:

 

, , , ,

כשהקמתי את קבוצת הוואטסאפ הטכנולוגית Israel Tech Community, לא חשבתי לרגע על כל ההרפתקאות שנעבור יחד. מאירוח של שר האוצר יאיר לפיד, לשיחה עם שגריר בריטניה בישראל ועד לכתבות שונות בתקשורת ולהרחבת הקבוצה לקבוצת-בת גלובאלית חזקה. במיוחד לא חשבתי לרגע שחברי הקבוצה ואנכי נקבל אולם משלנו באחד הכנסים הטכנולוגיים המשמעותיים ביותר היום בתעשייה, ושאנחנו נהיה אלו שעולים לבמה ומרצים.

וזה קרה, בזכות ליאת זנד המקסימה מ״גלובס״ שהאמינה בקבוצה ונתנה לה צ׳אנס אדיר במהלך מאד-מאד חדשני (לא זכור לי מקרה דומה, תקנו אותי אם אני טועה). נראה שהמהלך של ליאת הצליח מאד, שכן האולם שלנו היה מלא עד אפס מקום.

זה מבנה התוכן שלנו כפי שהופיע בעיתון ״גלובס״, כל שמות המציגים הינם חברי הקבוצה:

Screen Shot 2015-07-16 at 9.15.35 PM

ואלו האנשים המעולים שלקחו חלק באירוע והעבירו הרצאות טכנולוגיות מרתקות (קצת קשה לראות בתמונה) – גלעד בכר, מנכ“ל ומייסד Moburst -פרסום במובייל: חידושים והפתעות; ד“ר יניב בוהדנה, מומחה לאנרגיה חשמלית בת-קיימא – הפצת אנרגיה מתחדשת בעולם; קרן הומל-אלון, מנהלת שחף פתרונות ו-UPay4Me – חוקי המשחק בשוק הקמעונאות של דור ה-Z; יוני שיינין, מעצב ומתכנת אינטרנט ומובייל -אפליקציות בין קודש לחול; אוריאל שוראקי, מנהל תפעול, Made in Jerusalem- הקהילה הטכנולוגית ותרומתה למרקם העירוני בירושלים; אורנה היילינגר, מנהלת המרכז לאינטרנט בטוח, איגוד האינטרנט הישראלי – ביריונות ברשת; נחום דוניצה, מנהל דוניצה תקשורת – איך פגשתי את אלהים וחזרתי בלי סלפי; שי מזרחי, מנהל פיתוח עסקי, -GSM Israel.co.il – הגאדג‘טים שישנו את המחר; מורד שטרן (זה אני), מנהל פיתוח עסקי וחדשנות, איגוד האינטרנט הישראלי – שימוש חכם בחכמת ההמונים; ד“ר טל פבל, מומחה לאיומי אינטרנט וסייבר- הלוחמה הפסיכולוגית של דעא“ש ומניפולציות תקשורתיות; ישראל גרוס, מייסד L7 Defense ומנכ“ל Your start App – סייבר בענף התעופה; תאיר קובלסקי, מנהלת מרכז היזמות הטכנולוגי, עיריית הרצליה – יזמות מוניציפאלית מאיצה את העיר; יונתן שיפר – חידושים בטכנולוגיה לבישה; אביב ויצמן, ראש תחום טכנולוגיה ומדע, שטרן אריאלי – הטכנולוגיה תופסת כותרות; אתי נחום, מייסדת שותפה, BlogsRelease – הבלוגים ככלי שיווקי ברשת. ומי שהנחתה היתה: ליאת רון מגלובס.

…וזה אני, מרצה ונהנה מכל רגע:

Screen Shot 2015-07-16 at 9.17.09 PM

 

ואחר כך מצטלמים בכיף (עם אתי נחום, מנכ״לית BlogRelease):

Screen Shot 2015-07-16 at 9.36.48 PM

התלבטתי המון על מה לדבר בכנס, ובסוף החלטתי לספר על מאגר המקלטים הלאומי שהקמתי בזמן ״צוק איתן״ בעזרת מאות מתנדבים שהתגייסו לסייע. העלתי את המצגת לרשת, אפשר לצפות בה כאן:

…ואיך היה? היה פשוט מדהים. המשתתפים בכנס היו מדהימים, הכנס היה מתוקתק ומלא באנשי התעשייה, וחברי קבוצת הוואטסאפ… טוב, הם באמת תותחים אחד-אחד.

, , , , , , ,

Theme Design by devolux.org