Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

Archive for מרץ 2013

waze

ווייז היא אפליקציה מעולה, אין ספק. לא פחות ממהפיכה. אני אפילו אעיז להניח שאחד החסמים הגדולים ביותר של מערכות הפעלה סלולריות חדשות שרוצות להכנס לשוק היא היעדר אפליקציית Waze זמינה להורדה.
אבל יש מחיר לשימוש באפליקציית הניווט הפופולארית הזו, ואני חוויתי אותו במהלך חול המועד. קוראים יקרים (נשארו לי?) אני שמח להכריז על מושג חדש: "זומביי ווייז". יעני, הזומבים של הוויז. או באנגלית Waze's Zombies.

כמו כל עם ישראל, גם משפחתי ואנוכי יצאנו לטייל במהלך חול המועד. כמו כל עם ישראל גם אנחנו נתקענו בפקקים. בהלוך, וגם בחזור (התפרסמה כתבה שילדים מסוכנים לנסיעה יותר מכתיבת סמס בסלולרי. אני מבין למה).

החלק המעניין, שהוביל אותי לנסח את המושג "זומביי ווייז", הגיע כאשר היינו תקועים באחד הפקקים באיזור הצפון. ווייז, החכם, החליט לקצר לנו את הדרך באמצעות כניסה לאחד היישובים הלא מוכרים בעולם ("בית אלפא", אם זה מעניין אתכם). כמו שציינתי בהתחלה, אפליקציית הניווט הזו היא לא פחות ממהפיכה ואני לא היחיד שמשתמש בה, כך מסתבר. כך שיחד איתנו הפנתה אפליקציית ווייז, עוד כמה רכבים לתוך היישוב הזה, במטרה להוציא אותנו מהפקק. ראיתי את הרכבים הללו מבצעים את אותן ההוראות שאני קבלתי מוויז, במציאות (על הכביש) וורטואלית (על מסך האייפון). ויחד נסענו לאותו פיתרון קסמים אפליקציוני שיוציא אותנו מהפקק.

Waze, עם כל הכבוד ל- Waze, לא ידע שהחבר'ה של בית אלפא נועלים את השער ליישוב החל משעה מסויימת וכשהגענו לאותה דרך חסומה, קרה דבר מדהים, ומה שראיתי גרם לי להתפקע מצחוק. כל שיירת הרכבים שברחו מהפקק (שותפיי לאפליקציית הניווט) עומדת מול השער הנעול, כל רכב ורכב עומד מונע אך דומם, חלק לוקחים מעט ימינה חלק לוקחים מעט שמאלה, אבל אף אחד לא יודע מה לעשות עם שער נעול ש- Waze לא מכיר. כשהבטתי על שיירת הרכבים זה הזכיר לי קבוצת רובוטים סהרוריים שמישהו שיבש להם את מרכז קבלת ההחלטות.
כך עמדנו, שיירה של רכבים, אבודים, מבולבלים. זומבים.

חלק עשו סיבוב במקום, כאילו שזה יפתח את השער או יגרום לווייז להבין שיש בעיה, חלק פתחו חלון וניסו לדבר עם נהגים אחרים למצוא פיתרון, אבל אף אחד לא ידע מה לעשות. כי אם Waze לא יודע, מי יידע?!

הצטרפו לקהילת הווב הישראלית בלינקדאין!

עידכונים מעולם הטכנולוגיה – גם בטוויטר שלי!

, ,

flipboard

אתם מכירים את זה ששואלים אתכם משהו בסגנון "אז לא הבנתי, אם פייסבוק זו רשת חברתית כי אתה מעלה סטאטוסים, ותכל'ס גם פוסט בבלוג שלך זה סוג של סטאטוס, אז מה ההבדל בין רשת חברתית לבלוג שלך? וחוץ מזה טאמבלר זה ממש בין כלאיים של רשת חברתית ובלוג – אז איפה בדיוק עובר הגבול? אה, ואיפה קנית את המקלדת האלחוטית המגניבה הזו לאייפד שלך??".

ככל שעובר הזמן, הגבול בין רשתות חברתיות לבלוגים או אפילו פורומים הולך ומצטמצם. תחשבו על זה רגע ברצינות – מה ההבדל בין סטאטוס לפוסט? אורך המילים? ממש לא. העובדה שאפשר לעלות בפוסט תמונה? אפשר גם בסטאטוס, תגובות מקבלים גם בפייסבוק (אם אתם מקובלים) וגם בבלוג (אם מישהו טורח לקרוא אותו), אז מה ההבדל? שאלה טובה.

ועכשיות אחרי פתיחה מרהיבה שגרמה לכם קצת לחשוב (כואב?) שימו לב לצעד עליו הכריזו היום (27.3) פליפבורד (Flipboard), מהיום, כל יוזר יוכל לפתוח לעצמו מגזין ולאסוף את הכתבות שמעניינות אותו. לממשק המשתמש המרהיב פליבורד כבר תדאג.
כלומר, יש לנו עוד פלטפורמת בלוגים חדשה, קצת אחרת, קצת כמו פינטרסט, אבל כזו שעומדת לרשות הגולש לעלות את התכנים שלו, או כמעט שלו, לפלטפורמה נוספת.

זה צעד חכם, חכם מאד. אני מהמר שזה יקפיץ את מספר המשתמשים באפליקצייה הזו (נכון להיום – 50 מיליון משתמשים) ואני בטוח שגם גופים מסחריים יבנו לעצמם מגזין שכולל כתבות רלוונטיות לתחום העיסוק של התעשייה שלהם. זה רק עניין של זמן. בינתיים אני כבר בניתי לעצמי מגזין טכנולוגי. תעיפו מבט.

עוד נושא אחד לסיום: פתחתי בלינקדאין קבוצה מקצועית לקהילת הווב הישראלית. היא נקראת, תחזיקו חזק: "קהילת הווב הישראלית", יש שם כבר כמה וכמה שמות מעניינים מהתעשייה, אני מקפיד לפרסם שם כתבות מצוינות על עולם הטכנולוגיה וכבר התפרסמו שם כמה משרות מגניבות שאני דואג גם לפרסם בטוויטר שלי (מוזמנים לעקוב). אז אם בא לכם לקחת חלק, לעדכן ולהתעדכן באירועים טכנולוגים, משרות, כתבות ואנשים מרתקים מהתעשייה – תצטרפו לקבוצה.
חג שמח וכשר!

, , , , , ,

Theme Design by devolux.org