Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

Archive for דצמבר 2012

לפני שלושה שבועות העברתי הרצאה בפני קהל נפלא של בלוגרים שהתכנסו במשרדי גוגל בתל אביב בכנס WPTLV. בגלל שאני מחזיק מכם, הקוראים, שאתם בעלי אינטליגנציה גבוהה במיוחד, אני מניח שאתם שואלים את עצמכם את השאלות הבאות:

1. למה עברו שלושה שבועות ולא כתבת דבר על ההרצאה הזו?
2. למה אתה בטוח שהבלוגרים האלו היו "קהל נפלא"?
3. איך הכניסו אותך, פאן בוי של אפל שהמיר דתו והפך לפאן בוי של מיקרסופט, לתוככי משרדי גוגל?

אני אשתדל לענות, על ראשונה ראשונה, ואחרונה אחרונה (שימו לב לסדר המספרי. עוד תעלול שלי).

2. כשאני חושב על זה – אני לא בטוח שהם היו קהל נפלא. אבל מה אתם רוצים שאני אגיד? זה כמו שאני טוען שאתם בעלי אינטלגנציה גבוהה במיוחד. אז אמרתי.
1. שאלה טובה. אני חושב שפשוט לא התחשק לי לכתוב על זה. קורה. תתגברו.
3. שאלה מצוינת. לשומרים בכניסה פשוט טענתי שאני שליח פיצה, אבל, כשהגעתי לשדה הלייזר פשוט נעתי בצעדי ריקוד. ממש ככה:

ועכשיו להרצאה שלי. זו היתה הרצאה באמת טובה, ואני לא אומר את זה כי אני משוחד (זה יהיה דבילי לחשוב שאדם יכול לשחד את עצמו).
ההרצאה עסקה כולה בבלוגים, בתוכן שאנו יוצקים לבלוג שלנו ולאופן בו ניתן להפוך אותו לקצת יותר טוב ("איך הוא מעז לדבר על מהו תוכן טוב" אתם בוודאי צועקים תוך כדי הטחת המקדלת על הרצפה. למה מה חשבתם?? הסנדלר שלכם חייב ללבוש נייקי?? הרופא שלכם חייב לאכול אקטימל?? מה הקשר??).

נחזור להרצאה – ההרצאה החלה בניסיון שלי לבסס הנחה לגבי "תוכן טוב מהו", ניסיון שהסתיים במציאת 2 יסודות מרכזיים: 1. תוכן שכתוב נכון, בלי שגיאות כתיב, עם הפרדת פסקאות נכונה וכדומה. 2. תוכן מעניין. כשכמובן מה שמעניין אותי לא בהכרח מעניין אותך, אבל יש משקל סגולי בלתי ניתן למדידה של האופן בו תוכן מצליח להחזיק את הקורא וכתוב באופן שמגרה אותו להמשיך. זה נשמע פשוט וטריוויאלי, אבל זה לא. הגעתי למסקנה הזו אחרי שעות של חשיבה.

לאחר מכן סקרתי את סיפורה המרתק של הבלוגרית הפוליטית טל שניידר. אחת התופעות המרתקות של עולם הבלוגינג הישראלי בשנה-שנתיים האחרונות. הסיפור של טל הוא סיפור נהדר, ואני חושב שהקהל בהרצאה מאד התחבר אליו. טל היא כתבת מעריב לשעבר שפוטרה ממקום עבודתה, במקום להתייאש ולהרים ידיים, טל החליטה לפתוח בלוג פוליטי ולהתחיל לכתוב באופן עצמאי. היום הבלוג של טל הוא סיפור הצלחה. אני באמת מקווה שהיא תאהב את האיזכור שלה כאן ותחזיר לי בלינק, או אולי תכתוב עלי פוסט מרגש, זה מאד יחמיא לי. תודה טל!

אחרי שרגשתי את הקהל עם סיפורה של טל (הדגמתי פיטורים בהתמוטטות על הבמה, המחשתי הצלחה של הבלוג בקיפוצים לא סדירים), עברתי לחלק בו נתתי "ארגז כלים" אמיתי לדחיפת התוכן של המאזינים אל קידמת הקהל באינטרנט. הצגתי בפניהם כמה מהדמויות הבולטות ברשת הישראלית, אנשים נהדרים באמת שיכולים לקחת את התוכן הנהדר שלהם ולהרים אותו. לכל אחד הצמדתי קוד QR על מנת שניתן יהיה לסרוק "ולקחת" את מובילי הדיעה האלו אליכם בקלות.

אתם מוזמנים להסתכל בעצמכם במצגת, אשמח לענות על שאלות במידה ויש (המצגת ברובה פשוט תמונות. אני רוב הזמן מדבר כשאני מעביר מצגת, ומעדיף כמה שפחות מלל במצגת).

בלוגרים! איך תצרו תוכן טוב ואיך תפיצו אותו from morad

, , , , , , ,

Theme Design by devolux.org