Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

Archive for מאי 2012

20120519-232428.jpg

מהיום יתלווה אליי, בערך לכל מקום שאלך, חבר חדש – האייפד החדש! 🙂

אני ממש מקווה שבזכותו אצליח לעדכן באופן תדיר יותר את הבלוג (הפוסט הזה נכתב באייפד, וזה היה קל ואינטואיטיבי להחריד), מצד שני, אני מניח שהוא ישפיע על כיוון התכנים של הבלוג הזה לכיוון שלו, כלומר יותר תלונות על ממשקים וחווית משתמש באפליקציות של האייפד ויותר איזכורים של האייפד באופן כללי.
עד עכשיו, אחרי זמן ממש מועט של התנסות איתו, אני יכול לסכם – וואו!

יפה לראות איזה מייל קבלתי אחרי שהגדרתי את כתובת הדואר האלקטרוני שלי באייפד. פשוט לראות וללמוד מהמומחים:

20120520-091805.jpg

, , ,

בניגוד לפוסטים ה"רגילים" כאן שעוסקים בעיקר בטכנולוגיה ובאינטרנט, הפעם אני חייב להציג סרטון מאלף.

מדובר בסרטון שמראה, שלב אחר שלב, באופן חי ואמיתי לגמרי, איך נוצר מנהיג. כיצד אדם אחד, שבהתחלה נחשב למשוגע כי הוא חריג, מצליח למשוך אליו אנשים נוספים ובנקודת שבירה מאד מסויימת מתהפך הגלגל וה"משוגע" הופך ל"מנהיג".

, ,

אם נמאס לכם כבר לקרוא כאן על קוד ה QR שאני כל כך אוהב, ונראה לכם שגם הפוסט הזה הולך לדבר עליו, אל תדאגו. מדובר בפוסט שעוסק נטו ביצירתיות (לצד שימוש  ייחודי בקוד QR).

המשימה הייתה פשוטה – להגביר את סך המכירות של החנויות בשעות 12:00-13:00 בצהריים, שעות שבאופן טבעי חלשות יותר מבחינת מכירות ורווחים. אז מה הם עשו? ישבו וחשבו על רעיון מקורי שבאמת גרם לי להגיד "וואו!".

הם בנו קוד QR פיזי וענק הבנוי מבליטות וחריצים, את קוד ה QR ניתן לסרוק רק כאשר השמש נמצאת בדיוק למעלה (קרי, בשעות הצהריים) כי הבליטות יוצרות צל פנימי שתוכנן מראש לפי הקוד. סריקה של הקוד, שנקרא Shadow QR Code ואפשרית רק בשעות הצהרים, מעניקה לאנשים שסורקים את הקוד הנחות וקופונים מיוחדים שמעודדים אותם לבצע רכישה דווקא בשעות החלשות הללו. התוצאות המתוארות והסטטיסטיקה של השימוש ברעיון הזה מוכיחות שמלבד שהוא היה מקורי ונועז, הוא גם היה מוצלח. זו יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה!!


, , , , , ,

קוד QR

חסכו לעצמכם מאמץ: סריקת הקוד הזה תוביל אתכם לפוסט שאתם קוראים עכשיו

מי שקורא את הבלוג הזה מפעם לפעם יודע שיש לי חולשה לקוד QR. לא יודע למה, אבל הרעיון של העברת מידע בצורת מסלול של קוד, פענוח ואז תגובה מהירה מגניבה אותי לגמרי. כל כך מגניבה אותי שכתבתי תוסף לכרום שהופך כל קישור עמוד לקוד קיו.אר, כתבתי פוסטים על קוד QR ולאחרונה גם זכיתי שיכתבו עליי פוסט זועם בעקבות שימוש בקוד QR.

הפעם, אני רוצה לתת טיפ קטן למי שמפרסם קודי QR משל עצמו. תמיד תהיתי, ביני לבין עצמי, כיצד צריך למקם נכון את קוד הקיו.אר. נכון, ברור שהקוד צריך להיות בולט ונגיש לסריקה (צילום), אבל נניח שיצרתי קוד שכזה, ואז מנהל התמונות שלי במחשב "הפך" לי את התמונה מימין לשמאל, או למטה למעלה, איך אני אמור לוודא שהקוד מוצג באופן הנכון? הרי לכל כיוון שאהפוך את הקוד הוא נראה פחות או יותר אותו דבר.

אם לא הבנתם למה הכוונה בבעיה שאני מציג, הנה חידה בשבילכם: איזה קיו.אר קוד מבין השלושה מוצג "נכון"? (כולם מפנים לאותו הקישור בדיוק)

הצגה נכונה קוד QR

התשובה הנכונה: קוד ה QR הכי שמאלי.

הסבר: חשוב לציין שזה משנה מאד כיצד תציגו את קוד ה QR שלכם. אם תנסו לסרוק את הקוד הימני ביותר, אפליקצית פענוח קודים שלכם לא תצליח לסרוק אותו. עם זאת, אם תסרקו את הקוד האמצעי, האפליקציה תדע "לסדר" את הקוד, למרות שהוא מוצג "לא נכון" ולפענח אותו.

במידה ואתם מפרסמים באופן גלוי את הקוד שיצרתם, הנה דרך קלה לבדוק שהקוד QR שלכם מוצג בצורה הנכונה: פשוט תזכרו את המשפט "ר' הפוכה". למה אני מתכוון? שימו לב לשלושת הריבועים הברורים שבקצוות הקוד, אפשר לזהות אותם די בקלות. בתצוגה נכונה של הקוד הם צריכים להציג ר' הפוכה, כזו שבמקום להצביע שמאלה, כמו כל ר' נורמלית, היא מצביעה ימינה. וזהו, ככה תוודאו שקוד הקיו.אר שלכם מוצג נכון למשתמש.

, , , , , ,

Theme Design by devolux.org