Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

Archive for מרץ 2012

אני שוקל מעבר למנוע החיפוש בינג. מי איתי?

אייפון נגד אנדרואיד

, , , , , ,

bootcamp ventures

בדרך כלל, אני לא נותן במה להודעות לתקשורת שמגיעות אליי, אבל הפעם מדובר בכנס מעניין מאד שכולל טכנולוגיה, סטארטאפים והרבה כסף (את כל הנ"ל אני אוהב. לא בהכרח בסדר הזה). אז הפעם, אני אחרוג ממנהגי ואפרסם את פרטי הכנס. לפרטים נוספים, אם זה מעניין אתכם, אתם מוזמנים ליצור קשר עם ליאב במייל liav@bottoml.com

"תל אביב – ה-6 למארס, 2012. משקיעים בולטים וחברות VC יגיעו לישראל כדי לחפש את הרעיון החדשני הבא שיוצג במרתון החדשנות של ישראל 2012.
ישראל נחשבת למובילת ההייטק באירופה ע"י Wall Street Journal ולכן משקיעים מ-14 מדינות יגיעו כדי לתקשר עם 20 הסטארטפים המnובילים אשר מחפשים הזדמנות להשיג מימון כלכלי.

בין החברות שיהיו בכנס ועלולות להשקיע פעם ראשונה בשוק הישראלי שחקנים מובילים בתחום כמוDogan Online,Bright Capital Mangrove ,Lenovo Fast Lane VenturesוArts Alliance. כמו כן, ישתתפו חברות אחרות שהשקיעו בישראל בעבר כגון Capital 360 Partners, Index Ventures. כל החברות האלו מגיעות לכאן במטרה אחת, והיא למצוא את החידוש הישראלי הבא, ולהפוך את זה לשובר קופות בתחום הטכנולוגיה.

מרתון החדשנות של ישראל הוא אחד מתוך סדרה של אירועים שהוקם ע"י Bootcamp Ventures, חברה לייעוץ אסטרטגי, שנותנת שירות לחברות עם טכנולוגיה מתפתחת הפועלת במזה"ת, אירופה וארצות הברית.
Bootcamp Ventures יצרו פלטפורמה מיוחדת, שמסננת, בוחרת ומכינה חברות לכל השלבים של גיוס כספים,וליווי בפיתוח העסקי, תהליך שמוערך מאוד בקרב המשקיעים וחברות ההשקעה.

"כשהקמנו לראשונה את Bootcamp Ventures שמנו לעצמנו מטרה והיא להפגיש בין יזמים בתחילת דרכם לבין משקיעים בינלאומיים, ואנחנו גאים שיש לנו חלק בחיזוק היחסים בין ישראל לאירופה במישור העסקי והטכנולוגי" כך מוסרת אסתר לווי ממייסדי Bootcamp Ventures.

במרתון החדשנות של ישראל, 20 הסטארטפים הבולטים ביותר יקבלו את ההזדמנות המיוחדת להשתתף בתוכנית מקצועית ומקיפה שמועברת ע"י Bootcamp Ventures על מנת שיהיו מוכנים להציג את המיזם שלהם מול משקיעים בינלאומיים מובילים. כמו כן, בין דוברי הכנס תוכלו למצוא את זהר זיספאל, ממקימי תעשיית ההייטק הישראלית ומייסד חברת RAD. מטרת הכנס היא לא רק להפגיש משקיעים לבין סטארטפים, אלה גם לחזק את הקשר העסקי בין ישראל לשאר מדינות אירופה."

, , , , , , ,

קוד QR עלוני שבת

קוד QR שומר שבת

כשבלוגר רוצה להרוויח כמה כניסות או תגובות אחד הדברים הטובים ביותר שהוא יכול לעשות זה לשחק במטבע הרקע העדתי \ המגזרי \ האישי הייחודי שלו. בתור בלוגר שלא סופר כניסות, כמו בלוגרים אחרים, אני לא מתכוון לעשות את זה.

בכל מקרה, בשבת האחרונה בבית הכנסת (אמרתי לכם פעם שאני משתייך לזרם הדתי לאומי?), כאשר עיינתי בעלוני השבת, שמתי לב שיותר ויותר פרסומות מאמצות את את קוד ה-QR במטרה להקל על הקוראים להגיע במהירות לאתר האינטרנט של המפרסם. אבל פה בדיוק הבעיה.

QR זה קיצור של Quick Response, כלומר, בעברית צחה הפירוש הוא "תגובה מהירה". הרעיון של קוד הקיו.אר, כמו שמרמז השם שלו, הוא להעניק למשתמש אפשרות לקבלת מידע נוסף במהירות, במידה והנושא מעניין אותו.

QR עלוני שבת

במקרה הזה, קוד ה QR משובש ולא ניתן בכלל לסרוק אותו

למי ששומר שבת והולך לבית הכנסת, אין אפשרות להשתמש במכשירי הסלולר (מי שקורא את הבלוג הזה או מכיר אותי באופן אישי – יודע כמה סובל מהעניין הזה). זה פשוט אסור בגלל השבת. לכן מאד הפתיע אותי לראות את הקודים האלו מופיעים בעלוני השבת.
לא קראתי שום מחקר על הרגלי השימוש של קוראי עלוני השבת, אבל ממה שאני רואה מסביבי, השימוש בעלון הוא רק בשבת כשבמהלך השבוע אין כמעט סיכוי שמישהו יעניין בעלונים האלו שגם ככה מוקדשים בעיקר לשבת, ככה יוצא שהשימוש בקוד ה QR הוא חסר ערך וסתם תופס מקום.

מצד שני, כל דבר שיקדם את המודעות לקוד QR הוא חיובי בעיני. מספיק שכמה אנשים שלא מבינים מה הריבוע השחור הזה רוצה מהם, ובעקבות חשיפה אליו ישאלו אחרים ויבינו מה זה הקוד הזה, זה כבר היה שווה. ואולי, כמו שכתב לי אליהו לב, שעובד בתחום הפרסומים במיוחד לציבור הדתי: "פרסמנו בעלוני שבת מספר מודעות עם QR של לקוחות שונים והתוצאות היו טובות, בין עשרות למאות כניסות" – אולי באמת אנשים מעיינים בעלוני השבת גם בימי השבוע.

QR בעלוני שבת

, , , , , ,

תוסף דיווחי התנועה

כבוד. לכתבה המלאה: http://it.themarker.com/tmit/article/18848

, , , , , , ,

traffic application

טוב, אני שמח לשחרר עוד אפליקציה לדפדפן הכרום (בהמשך לאפליקציות QR2Go, CutURL ו- QuickMapIsrael). הפעם, התוסף שפתחתי Traffiic Map יאפשר לכם, בלחיצת כפתור אחת, לקבל את דיווחי התנועה בכבישי ישראל בזמן אמת. ככה זה נראה:

אפליקציית תנועה כבישים

אחרי התקנת התוסף פשוט לחצו על האייקון של הרמזור ואז תוצג לכם מפת ישראל. כל 'זום אין' שתעשו לאזור הרלוונטי עבורכם, יציג לכם את מצב התנועה בכבישים. כביש ירוק פירושו כביש פנוי, כביש אדום פירושו עומס בכביש והכול בדיווחים חיים מהשטח. זהו, פשוט לעניין. להורדת ההרחבה לכרום.

חשוב לי לציין: גם המפה של ישראל וגם דיווחי התנועה (שהם בעצם שכבת מידע שאני "מלביש" על המפה), מתוחזקים ומתעדכנים על ידי גוגל, ולכן, באמת מגיע להם כל הכבוד על ה API שהם מספקים למפתחים!

traffic extension

, , , , , , , , , , , , , , , ,

google map israel

אם אתם עושים שימוש ב Google Maps, אבל שונאים להפסיק כל פעם מחדש את הגלישה שלכם בשביל להכנס לאתר שמציג את המפה שאתם צריכים, התוסף "Quick Map Israel" שבניתי לדפדפן כרום הוא בשבילכם.

בלחיצת כפתור תוכלו לקבל את מפת גוגל ישירות על גבי דף האינטרנט בו אתם גולשים. כיוונתי את המפה כך שהמשתמש תמיד יקבל את מפת ישראל כברירת המחדל, אבל אפשר לגלול את המפה לכל מקום שרוצים על כדור הארץ. כמו כן, קיימת האפשרות הרגילה לביצוע זום אין \ זום אאוט למפה וגם לשנת את התצוגה ממפה רגילה למפת לווין.

google map israel

אתם מזמנים להוריד את ההרחבה, אשמח לשמוע פידבקים. כמו כן, ברור שמדובר בהרחבה בסיסית למדי,  בתקופה הקרובה אני מתכוון לבדוק כיצד ניתן "להלביש" על המפה שכבות מידע נוספות, כך שהמשתמש יפיק הרב היותר ערך מהמפה הפשוטה שמוצגת לו.

להורדת ההרחבה.

, , , , , , , , ,

סמסונג

הפנייה שלי לסמסונג ישראל

כשהתחלתי את התואר השני שלי במנהל עסקים לפני שנה וחצי היה לי ברור שהאובססיה שלי בטכנולוגיה תשפיע באופן מובהק על הלימודים. לא ידעתי שאני כל כך צודק (למרות שאני תמיד צודק). למזלי, הטכנולוגיה תופסת היום מקום של כבוד כמעט בכל הקורסים שלמדתי, ולכן לא הייתי צריך להלחם הרבה בשביל להתעמק בדבר המעניין באמת: טכנולוגיה.

בפעם שעברה הצגתי כאן עבודה שהגשתי בקורס התנהגות צרכנים ועסקה בחברת אפל. זו הייתה עבודה מרתקת כי היחס של צרכנים רבים כלפי חברת אפל הוא יחס מיוחד מאד. או שאתה מתאהב בהם, או שאתה שונא אותם. בכל מקרה, אי אפשר להתעלם מהם ולכן לחקור את התופעה הזו היה דבר נהדר. הפעם, בקורס ניהול מותגים כתבתי את העבודה שלי על חברת סמסונג. למה סמסונג? סמסונג זה מותג שעד שהתעמקתי בנתונים לא הצלחתי להגדיר אותו במדיוק. ידעתי שסמסונג מייצרת טלוויזיות, ידעתי סמסונג מייצרת מכשירי סלולר שלא מסוגלים להתמודד עם האייפון (הרמה להנחתה. אתם מוזמנים להגיב). לא ידעתי שסמסונג התחילה מחנות לממכר סוכר, ולא תפסתי עד כמה גדול הפך להיות התאגיד הדרום קוריאני הזה שכולל היום שלל עסקים מגוונים בתחומים שלא קשורים אחד לשני כמו ביטוח, אבטחה, ואפילו תכנון רכבים! (הרנו פלואנס הוא דגם של סמסונג).

אני רוצה להודות לחבר'ה של סמסונג ישראל בפייסבוק שענו לבקשתי לעזרה בנושא העבודה, ולקחו לתשומת ליבם את הפוסט שכתבתי על הפאשלה הנוראית של סמסונג.

– אתם מוזמנים לקרוא וליהנות מהעבודה האקדמית שלי. אני נהניתי.

המשך…

, , , , , , , , , , , , , , ,

Theme Design by devolux.org