Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

Archive for דצמבר 2009

פרופסור שמואל ליימן ווילציג

הפעם, במסגרת "ראיונות עם אנשים מעניינים" פניתי לפרוספסור שמואל ליימן-ווילציג מאוניברסיטת בר אילן.
פרוספור ווילציג הוא מרצה וחוקר במגמת התקשורת במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן, בעברו הוא גם כיהן כראש היחידה לעיתונאות ותקשורת והיה ראש המחלקה למדעי המדינה. בכל אופן, מעל לכל זה, פרופ' ווילציג הוא המרצה של אישתי בתואר השני שלה.

הראיון הקצר יעסוק בעתידה של המילה הכתובה, במהפיכת האינטרנט, במציאות החלופית שמוצגת בסרטו של ברוס וויליס "המחליפים" ובסרט החדש "אוואטר", וגם נזכה לשמוע מהו השלב האבולוציוני הבא של המחשב שלנו.

נתחיל בראיון…

המשך…

,

התאמת בלוג לתצוגה באייפון

אני אדם טוב לב מטבעי, נכון שזה קצת מתנגש עם אהבתי לכוון את קרני השמש דרך זכוכית מגדלת על נמלים (סתם, סתם).

לכן, החלטתי בהחלטה של טוב לב אמיתי לעזור לכל בעלי הטלפונים החכמים שנמצאים שם בחוץ ומחזיקים בידם משקולות שונות ומשונות כגון האייפון, הפאלם פרי ודומיהם, במידה והם מחליטים תוך כדי הגלישה הסלולרית שלהם, להכנס לבלוג שלי ולקרוא את מה שיש אין לי להגיד, הם יוכלו לעשות זאת ביתר קלות, מעכשיו הבלוג הזה יזהה מהיכן נכנס הקורא המסכן, ויציג את הבלוג בצורה קלה יותר לתפעול ולקריאה עבור מכשירים סלולרים חכמים.

שתהיה קריאה נעימה!

, , ,

שאלה למיקרוסופט

שבת היא מקור השראה רב עוצמה לרעיונות לפוסטים שעולים במהלך השבוע, אני לא יודע מה יש בה, אולי ההתנתקות מהאינטרנט שמנקה את הראש, אולי הכיף עם המשפחה והחברים שמעניק רעיונות חדשים. אין לי מושג, אבל אני תמיד מצטער שאני לא יכול להסתובב עם פנקס ועט בשביל לכתוב את כל הרעיונות שעולים לי.

השבת היה לי ויכוח מעניין מאד, סיפרתי לחבר שלי, יוני, שאני לא כל כך מבין למה קוראים לוינדוס 7 וינדוס 7…
המשך…

, ,

Ynet Mail

זה קרה בערך לפני שנה כשהאייפון (הקלאסי) שלי צלצל וראיתי שיש לי שיחה ממספר חסוי. אני לא אוהב לענות לשיחות ממספר חסוי, אני מתחיל לחשוש אולי זה מהמילואים (לא בא לי עכשיו. אולי שנה הבאה), אולי זה סוכן מכירות שרוצה למכור לי שואב אבק משוכלל (להם אני תמיד נותן את מספר הסלולרי של אשתי. מה לא עושים בשביל האישה שאוהבים) ואולי זה מעריץ שרוצה להגיד לי כמה הוא נהנה מהבלוג שלי (דבר שמעולם לא קרה).

בעוד אני עומד ומתלבט אם לענות לשיחה עלתה בראשי המחשבה שמא זה ממפעל הפיס ורוצים להודיע לי שזכיתי בפרס גדול. הכי גדול. "אבל לא מילאת כרטיס" אני מזכיר לעצמי, "אז אני פשוט אוותר על הפרס כי לא מילאתי כרטיס, זה מה שאתה, אני, מציע??" אני עונה לעצמי ואז עונה לשיחה:

המשך…

, ,

הבלוגים הטובים ביותר

אם יש משהו שאני בטוח לגביו זה שבאינטרנט כולם (בלוגים, אתרי קניות, אתרי חדשות, אלכסנדרה סולימסקי) רוצים לינק. ובצדק. גם אני רוצה (תנו לי! תנו לי!).
אם ההנחה שלי (שכולנו בעצם רוצים לינק) נכונה, אזי שאלת מיליון הדולר היא "איך לקבל לינק אליי לאתר?" (שאלה טובה. תודה. תפסיק לענות לעצמך זה מביך. בסדר)

אני חושב שהחבר'ה במאקו מצאו דרך מוצלחת מאד, מאקו יצאו לפני כחודשיים בפרוייקט גדול שנקרא "100 האתרים הטובים ברשת", בו הם בחרו את 100 האתרים הטובים ברשת בקטגוריות שונות ומשונות. עכשיו בא הקטע הגאוני – כל אתר או בלוג שזוכה להיכלל ברשימה המכובדת הזו רוצה להשוויץ בזה (חוץ ממני, אני צנוע ואני לא מרגיש צורך להזכיר שהבלוג שלי נכנס לרשימת חמשת הבלוגים הטובים בטכנולוגיה), אם הוא רוצה להשוויץ הוא גם יצרף לינק לרשימה של מאקו בשביל להוכיח שהוא לא סתם ממציא או הוזה ו…בום! הצפה של לינקים מאתרים מובילים חזרה למאקו. (אגב, אני אמנם הוספתי לינק לרשימה בה הבלוג שלי נמצא, אבל לא בשביל להוכיח או להשוויץ, אלא בשביל לתת דוגמה כללית. תפסיקו כבר לחשוד בכוונות שלי!).

– בקיצור, אהבתי. זה פשוט גאוני.

ולסיום, תנו לי קצת להעשיר את הידע הכללי שלכם: מאקו הוא לא רק האתר של "קשת", הוא גם סוג של כריש (ובגלל זה התמונה למעלה).

, , ,

אלון גל

האם קאוצינג וטכנולוגיה הולכים יד ביד? האם כדאי לשבור את החסכונות לאוניברסיטה של הילד בשביל לקנות אייפון? האם פלטפורמת האינטרנט גורמת להעצמה? אין לי מושג.  פניתי לאלון גל, המאמן הלאומי שמופיע כל שבוע על מסכי הטלוייזיה בתוכניתו "משפחה חורגת" (אחת התוכניות האהובות עליי ביותר) והפנתי אליו מספר שאלות בנושאי טכנולוגיה וקאוצינג…

המשך…

, , , ,

שטיפת מוח של אפל

כמו שכבר בכיתי לכם בפוסט הקודם, בשבוע האחרון הבלוג הזה היה מושבת עקב תולעת זדונית. את הבלוג החלטתי להוריד באופן יזום עקב התחשבות בציבור הקוראים שלי -שלא ידבקו בוירוס, ועקב רצוני שלא להסתבך עם גוגל -שלא יוריד לי דירוג (לא בהכרח בסדר הזה).

הורדת הבלוג לא יכלה ליפול בעיתוי אומלל יותר, וזה בגלל השקת האייפון בישראל. גם מי שקורא את הבלוג הזה בקביעות, או סתם מי שעצר להתרשם מהבלוג ונבהל וברח, שם לב שאני כותב פה המון על מכשיר האייפון (אולי כי אני מנסה להשוויץ או אולי כי עולמי צר מאד. אני לא בטוח) אז צאו וחשבו כמה מתסכל היה לי שלא יכולתי ללעוג ברשעות, סתם ללגלג, לומר "אמרתי לכם", לסקר את השקת האייפון בישראל.

– הרשו לי במקום זאת לספר לכם שיחה שהיתה על הנושא הזה במקום העבודה שלי:

המשך…

, , , , ,

וירוס במחשב

אחרי תקופה ארוכה וקשה במיוחד הבלוג הזה חזר לשדר. זה התחיל במשהו די תמים, פתאום הרסס של הבלוג לא עבד, פתאום אני שם לב לכל מיני לינקים לאתרים מפוקפקים (כן. יותר מפוקפקים מהבלוג הזה), פתאום קופצות התראות על וירוסים והבלאגן מתחיל לחגוג.

זו היתה תולעת שנשתלה לי בבלוג, אין לי מושג עדיין איך זה קרה, אולי חוסר זהירות שלי עם כל מה שקשור לססמאות, אבל לא תארתי לעצמי שהמאבק בתולעת הזו וגרורתיה יהיה כל כך קשה…

המשך…

, ,

העניין שלי בבלוגספירה התחיל בערך לפני שנתיים, קצת לפני שהתחלתי לכתוב בבלוג משל עצמי.
במהלך השהייה בבלוגים של אחרים שמתי לב להרבה דברים: שמתי לב לסגנונות הכתיבה השונים, שמתי לב למי יש חוש הומור משובח, מי לוקח את עצמו קצת יותר מידי ברצינות, מי נחמד יותר ומי נחמד פחות, רק דבר אחד לא הצלחתי להבין ומשום מה גם לא נתתי את דעתי לחקור אותו: למה הבלוגרים מפרסמים את המייל שלהם בצורה הזו:  Blogger [at] gmail.com

– מה, לכל הרוחות, קשה בלכתוב את התו "@" ?!

המשך…

, , ,

אברי גלעד

אנחנו מכירים אותו מתוכניות כגון "העולם הבוקר", "אחד נגד מאה" והתוכנית הגדולה מכולן, לדעתי, "העולם הערב".
הפניתי לאברי גלעד ראיון קצרצר שיאפשר הצצה חטופה לגבול שבין מדיית הטלויזיה והאינטרנט, יספק תובנות כבדות משקל על מהות המדיות הללו וההתנגשויות הצפויות ביניהן, ואף יענה על השאלה המטרידה מהו הדפדפן המועדף על אברי גלעד (רמז, זה לא פיירפוקס).

המשך…

, , ,

Theme Design by devolux.org