Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

Archive for נובמבר 2009

פוסט עזיבה

זהו פוסט אחרון לבלוג זה, מאד נהנתי להיות חלק מבלוגלי ואני מודה להם על הפלטפורמה הנהדרת הזו שעזרה לי להכיר את עולם הבלוגים, להתחבר אליו ולהנות מכול רגע,

אבל,

הגיע הזמן לעזוב את הקן, ולהמשיך ולבלבל לאנשים את השכל במקום חדש שהוא שלי, אז כנסו-כנסו:

http://www.usabilitytalking.com
נ.ב
אין לי בעיה שתמשיכו להכנס לפה, אני יודע שקשה להתנתק ואולי אפילו היה לכם קשר רגשי עמוק לבלוג הזה, באמת, פשוט הולך להיות פה קצת עזוב ועצוב. הפוקוס עובר לבלוג החדש, אז בואו!

, , ,

יש לי חוש הומור מיוחד מאד (תמיד גם אמרו לי שאני ילד מיוחד. אני עדיין לא מבין למה), אני אוהב את ההומור השיטחי, הנמוך והזול ביותר.

התחייבתי בפני אישתי (שגם לה חוש הומור מיוחד, אם כי לא שיטחי כמו שלי) שאני אפרסם פוסט עם הסרטון האהוב עלינו ביותר בתקופה האחרונה; אנחנו יכולים לשבת ולצפות בסרטון הזה אלף פעם ופשוט לא נמאס לנו. הפרסומת גרועה לחלוטין (לא ברור לי מה אמור לשכנע אותי לפתוח חשבון בבנק הזה) , אבל אסי כהן פשוט ענק!

, , , ,

אני מאד אוהב ללמוד, למעשה, אני כבר ממש מחכה ליום בו אני אתחיל את התואר השני שלי. בינתיים, המקסימום שאני יכול לעשות זה לשמוע סיפורים מחברים שכבר נמצאים במסלול הלימודים.

הפעם יש לי סיפור מעניין ששווה לחלוק אותו; מדובר בסטודנטים לתואר שני במנהל עסקים, באחת האוניברסיטאות הדתיות בארץ (אמממ.. בואו נחשוב לאיזו אוניבסרסיטה אני מתכוון) , הקורס עליו הם סיפרו לי נקרא "קורס חדשנות".
שם הקורס נשמע מצויין, הייתי שמח להשתתף בקורס שעוסק בחדשנות, אבל יש רק בעיה אחת, תראו איך התחיל השיעור:

המשך…

, , , , ,

הנדסה חברתית

"הנדסה חברתית" הוא מושג מרתק. למי שלא מכיר "הנדסה חברתית" פירושו לשכנע אנשים לספק לך מידע סודי בעל ערך, כמו למשל שם סיסמאות או מספרי כרטיס אשראי בידיעתם המלאה וללא כל התנגדות. מה שיפה במושג הזה (או לא יפה בכלל כי הכוונות הן בדר"כ זדוניות) הוא שבניגוד ל"האקינג" בו האקר מנסה להשיג את המידע הסודי באמצעות פירצות טכנולוגיות, בהנדסה החברתית האיש הרע מבסס את ניסיון גניבת המידע על עקרונות פסיכולוגיים והטעייה.

המשך…

, , , ,

יום השימושיות

זהירות: פוסט שהוא לגמרי קופי-פייסט.
עכשיו אתם בטח מקללים אותי חרישית, כועסים על כך שלא תזכו למנת הטקסט המשובחת עם הקריצות, העקיצות והחריזות, אלא תאלצו ללעוס טקסט מן מוכן שבסך הכול עשיתי לו קופי-פייסט, ובכן זה נכון, אבל אני עושה קופי-פייסט בצורה מעולה, אתם בוודאי תרגישו באיכות הקופי-פייסט שלי בטקסט הבא, שכאמור, העתקתי:

המשך…

, , ,

פיתוח אפליקציות לסלולרי זה דבר מלהיב. כל המכשירים הסלולרים החכמים והחדשים (אייפון, פאלם פרי, נוקיה N900, הדרויד ועוד רבים וטובים שיציפו אותנו לעייפה בעתיד הקרוב) העניקו לנו טריטורית פיתוח חדשה לחלוטין. עם קצת יצירתיות וראש פתוח אפשר לתכן אפליקציות שיעזרו למשתמשים בחיי היום-יום בכל התחומים -הרי המכשיר הזה תמיד צמוד למשתמש, אפילו בשירותים (איכס).
תנו גיחה קצרה לאפסטור של אפל, תעיפו מבט באפליקציות המוצעות למכירה, ותבינו על מה אני מדבר.

המשך…

, , , ,

כתיבת בלוג

קורה שאנשים מזהים אותי ברחוב ואז הם עוצרים אותי ושואלים אותי "מורד, למה אתה בעצם כותב בלוג?"; מלבד העובדה שזה לא נעים שאנשים זרים מפריעים לך בשגרת חייך ככה סתם באמצע הרחוב, ומלבד העובדה שמעולם לא עצר אותי אף אחד באמצע הרחוב כי הוא זיהה אותי מהבלוג ו/או שאל אותי למה אני בעצם כותב בלוג, אני בהחלט רוצה, ממרומי שנתיים של כתיבת בלוג, לנסות ולענות השאלה המטרידה הזו: למה בעצם לכתוב בלוג.

המשך…

, , ,

מכונית פורשה

שעות הבוקר המוקדמות; אחרי שהתפללתי, שתיתי כוס קפה והכנתי את הילד לגן אני מוצא את עצמי באוטו מנסה להתניע אותו, אך לשווא.

מה עושים? קודם כל משחררים קללה חרישית (שהילד מאחורה לא ישמע), ואז מתקשרים לאוויס: "סגור את האוטו, תן לו לנוח עשר דקות ותנסה שוב" היתה התשובה המקצועית.
– וואלה, העצה עבדה ואני טסתי לעבודה.

חוש ההומור שלי, בניגוד לחוש השמיעה למשל, הוא לא שיגרתי, יש שעות קבועות בהן הוא פשוט לא פעיל, – בשעות הבוקר המוקדמות בעיקר. לכן רק בסביבות הצהרים של אותו היום התחלתי לגלגל בראש את השיחה שהיתה לי עם אוויס ולהפוך אותה להרבה יותר מעניינת, אני חושב שאני פשוט חייב יום אחד לקיים אותה במציאות:
המשך…

, ,

Theme Design by devolux.org