Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

Archive for יולי 2008

החל מהחודש החלו משרד האוצר והחקלאות לחייב את משווקי הביצים לסמן לנו הקונים את גודל הביצים בסימון חדש.

לא עוד סימונים של 1,2,3 שאף פעם לא זכרתי מי אמור להיות יותר גדול ואם אני לא טועה, בניגוד להיגיון, דווקא הסימון 1 אמור להעביר את המסר שגודל הביצה הוא מקסימלי,  אלא, S, M, L, XL (שיטה אירופאית), בדיוק כמו חולצות, למשל.

הרבה יותר ברור מהמספרים, תודה רבה לכם שמה למעלה.

* למי שממש קריטי להכנס לעובי הקורה, הנה המשמעות המדוייקת של הסימון:
S: ביצים מתחת ל-53 גרם.
M: ביצים בטווח של 53-63 גרם.
L: ביצים בטווח של 63-73 גרם.

XL: מעל 73 גרם.

, , , ,

כנס UPA האחרון, שהתקיים בבין תחומי בהרצליה היה על הכיפאק של כנס (אמנם אני לא אובייקטיבי, אבל באמת), ג'קי מקידום אתרים נתן הרצאה מעניינת באמת, סיפק לנו כמה שיטות יעילות להתקדם במנוע החיפוש של גוגל והראה איזה עומק מדהים יש למנוע החיפוש הזה.

הדברים הכי מעניינים שעלו בהרצאה, לדעתי, היו:

חכמת העכביש: אני מניח שרובכם יודעים שאם מכניסים לגוגל את המילה כישלון, אז מקבלים את אולמרט במקום השני או הראשון, איך דבר כזה קרה ? ( חוץ מהעובדה שזה נכון? ), אז מסתבר שכמה ארגוני ימין כתבו בכמה אתרים שונים את המילה אולמרט לצד המילה כישלון ( עד כאן, נורמאלי לחלוטין ) העכביש של גוגל שסרק את האתרים הבין שיש פה משהו שדי חוזר על עצמו באתרים שונים לגמרי והסיק שצמד המילים צריך להיות ביחד ולכן חיפוש המילה כישלון צמודה לשמו של אולמרט.
העובדה שאתרים כבדים כגון YNET ו NRG כתבו על התופעה הזו אצלם נתנה משנה תוקף לצמד המילים אולמרט וכישלון, ובשביל להתיר את הקשר בין שתי המילים ייקח זמן ומאמץ רב.
למעשה, בעצם העובדה שאני כותב אולמרט ו כישלון אני רק מחזק את הקשר.
שוב, למי שלא הבין, זה שאני כותב אולמרט ו כישלון רק מחזק את הקשר הזה. (איזה רע אני)

להיות ראשון בגוגל: מסתבר שכל אחד יכול להיות ראשון בגוגל במידה והוא בוחר צמד מילים או מילה ללא משמעות. החלטתי להתחיל ניסוי ולהיות ראשון בגוגל בכל הקשור לגידול חרגולי מחמד. אני מניח שאף בלוג או אתר לא כתב מעולם על גידול חרגולי מחמד ושלושת המילים הללו בסמיכות כזו לא נמצאים בשום מקום, אבל רק בגלל שהזכרתי (כן, אני אעשה זאת שוב) את המילים גידול חרגולי מחמד ואף אחד אחר לא, אני אהיה ראשון.

ולסיום: אשתי היקרה השקיעה וחפשה עבורי רעיון לפוסט, היא מצאה קשר בין שימושיות לאריזות של ביצים שקונים בסופר. זה יהיה פוסט אדיר, אני אפרסם אותו בקרוב.

, , , , , , , , ,

כמו כל דבר חדש שצץ לו בעולם הטכנולוגי (טוייטר, אייפון) גם כששמעתי על השקת פרוייקט הלייבלי של גוגל, הרגשתי שאני פשוט לא יכול לעמוד מהצד, ולא יעזור כלום – אני פשוט חייב לנסות ( וכמובן לדווח על זה דיווח שיטחי בו לא אחדש דבר ועם זאת אצליח לגרום לקורא המסכן לחוש כי הוא חכם יותר כעת ).

אז ניסיתי את לייבלי.
ולא ממש התלייבלתי (יעני, התלהבתי + לייבלי, אני שנון! ).

הרעיון מאחורי לייבלי הוא להפוך את גוגל-טאק בפרט  ואת עולם המסרים בכלל, למשהו הרבה יותר חי, הרבה יותר אמיתי, אבל, אחרי שנכנסתי ובחרתי דמות (מתוך מגוון די מצומצם ועלוב של דמויות) וחיכית זמן רב מאד של המתנה בכל שלב, הגעתי לחדר שומם והסתובבתי שם כרוח רפאים בודדה.
גם האפשרות ליצור חדר משלי (ללא התערבות של איקאה) נראתה לי מגניבה בהתחלה אבל זמן הטעינה הארוך + מגוון דלוח של רהיטים גרמה לי לא להרגיש נוח ב"חדר שלי" .

אולי עוד לא הבנתי את הרעיון, אולי האינטרנט שלי איטי (אין מצב), אולי זה בגלל ראש הממשלה (אני חייב לדחוף פוליטיקה) אבל אני לא ממש מתלהב מהפרוייקט הזה.
אולי אני צריך קצת זמן להבין מה בדיוק הולך שם.

שתי נקודות לסיום:
1. מי שאחראית על הפרוייקט הזה מספרת שהיא יצרה אותו בזמן הפנוי של ה 20 אחוז. (התרבות הארגונית של גוגל קובעת שכל עובד יכול להקדיש 20 אחוז מזמן העבודה לפרוייקטים המעניינים אותו) מה שאומר שאולי הגיע הזמן להפסיק עם הנוהל הזה ופשוט לתת להם ללכת הביתה לנוח.

2. הדבר המגניב היחיד שהיה לי בחוויה הזו היה כשנכנסתי לחדר מסויים שאמור לייצג את חדר המנוחה של עובדי גוגל (הם הרי עובדים נורא קשה) ובו היה הקיר המפורסם המציג בזמן אמת את החיפושים של הגולשים של גוגל בעולם כולו. התרגשתי לראות כמה אנשים מחפשים את הבלוג שלי !

, , , , ,

רק עכשיו, תוך כדי אריזת מוצרי המזון שלי, הבנתי למה כדאי לי לשמור על איכות סביבה:

אתם הייתם רוצים להיתקל בדג מעוות עם שני עיניים בכל צד כשאתם שוחים בים ?!

, , , ,

אייפון, כי אני לא ממש מצליח לכתוב פוסט אחד מבלי להתייחס למכשיר הזה: היום התפרסם שאפל מוכנה למכור את מכשיר האייפון החדש מבלי לחתום חוזה התחייבות מול אן טי אנ טי, הקאטצ' הוא שתשלם 600 דולר (סליחה, 599).
סטיב היקר, האם יכול מאד להיות שבשביל ה"שואו" וה"וואו" ה"איזה קוסם הוא" והו"באאזז" לא אמרת רק את האמת ואת כל האמת, כי זכור לי משהו בסגנון ה"מכשיר יהיה מהיר פי 2 וזול פי 2"…

שירות שירות ועוד פעם שירות: במהלך התואר הראשון שלי  במדעי ההתנהגות (בתקווה להמשך קרוב לתואר השני) למדתי עד כמה שירות הוא דבר חשוב לארגון (לא ממש צריך להוציא תואר בתחום, זה די ברור).
היום נתקלתי בשירות גרוע במיוחד, כרטיס החופשי חודשי שלי ברכבת (נתניה-תל אביב אוניברסיטה) החליט שהוא לא מעביר אותי במעברים האלקטרונים. מה עושים ? הולכים לקופה ומחליפים כרטיס,
אז הלכתי. חיכיתי בתור. כשקיבלה אותי הפקידה היא לעסה לי מסטיק בפרצוף והיה לה ספר פתוח מול העיניים. היא לא ממש ידעה מה לעשות. אז היא התקשרה לפקידה אחרת. הפקידה האחרת לא ענתה לה. אז היא התקשרה לפקידה אחרת-אחרת. או-אז גילתה לה הפקידה האחרת-אחרת שהיא צריכה לשלוח אותי למנהל התחנה. אז נשלחתי. המנהל שלח אותי אליה בחזרה. עמדתי שוב בתור. שוב מסטיק. שוב ספר. הכרטיס הוחלף. 10 נשימות ואני נרגע.

, , , , ,

Theme Design by devolux.org