Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

Archive for יוני 2008

הסתכלו בכרטיס הביקור המצורף, תוכלו למצוא מה לא בסדר בו ?

רעים שכמוכם ! חשבתם שהכותרת "ראש הממשלה הטוב ביותר אי פעם" בהקשר לאולמרט היא הטעות בכרטיס הביקור ?! מה נראה לכם ? שאני מנסה לדחוף את דעותיי הפוליטיות בצורה צינית וסמויה ?

– ממש לא !

אוקי, נגיד שאתם רוצים לשלוח לאהוד אולמרט מייל בו אתם מפרטים עד כמה חייכם השתפרו מאז שהוא נבחר לעמוד בראש ממשלת ישראל, אתם מסתכלים בכרטיס הביקור של אולמרט ( מקום עבודה או לא מקום עבודה… ) ומחפשים את כתובת המייל שלו, אבל אתם מוצאים שם מספר טלפון, מה קורה פה ?!

אוקי, אז זה מה שקורה פה: שירות חדש של פי-מייל מאפשר לכם לקבל מיילים לתיבת הדואר האלקטרוני שלכם מאנשים ששלחו את המייל ובמקום לרשום את כתובת האי מייל שלכם הם רשמו את מספר הטלפון שלכם.
השירות מאפשר לכם להשתחרר מהסיבוכים הקשורים בהעברת כתובת המייל שלכם לחברים ולמכרים ( תודו שדי מעצבן להעביר כתובת אלקטרונית בטלפון ולהגיד i כמו אייפון, m כמו מורד, וכדומה… ) , ופשוט לאפשר לתיבת המייל שלכם לקבל דואר שנשלח לסלולרי שלכם.

הרבה יותר פשוט עכשיו להיות ראש ממשלה…

, , , ,

אני רוכש כבוד רב למזגן שבמשרד שלי, באמת, הוא מציל אותי מהחום שבחוץ ומקרר אותי אחרי שאני מגיע מזיע כולי (אחרי רכיבה מתחנת הרכבת של אוניברסיטת תל אביב דרך פארק הירקון, עד לרמת החייל תחת השמש הקופחת, גם לאנס ארמסטרונג היה מגיע מזיע), חוץ מזה, הוא נולד הרבה לפני וחינכו אותי לתת כבוד למבוגרים ממני, גם אם הם מזגנים.

אבל, כל בוקר מחדש אני משתגע מהעיצוב הדבילי של ממשק השליטה של המזגן הזה! הביטו בתמונה ונסו לענות לי בעצמכם (שוב סליחה על איכות המצלמה שבאייפון שלי) :
ממשק מזגן

מי מבין הכפתורים, 1 או 2, מדליק את המזגן ? (הדבר הכי בסיסי בעולם, לא ? )מי מבין השניים הנ"ל מכבה אותו ?מדוע יש כפתור On/Off (חץ 3) עם אותו אייקון בדיוק, בשני צדדיו (ציור של משרוקית) ?מדוע המזגן מתעקש (חץ 4) שהוא מקרר את החדר בטמפרטורה שהיא נמוכה מ-5 מעלות צלזיוס (קשה לראות את זה בתמונה, אבל תאמינו לי, הוא מתעקש על זה ואין מצב שהוא עושה את זה)

מתסכל, הא ?נראה לי שאני חוזר לצלם ממשקי מזגני רכבים…

, , , , ,

אל תשנאו אותי על מה שאני הולך להגיד, אבל זה צריך להיאמר.

נכון, אפל (Apple) היא קוסמת גדולה ומעניינת מאד שמצליחה פעם אחר פעם להשאיר חברות גדולות וחזקות ממנה (סמסונג, למשל) הרחק-הרחק מאחור בכל הקשור למיתוג ולמוחשקות (מילה חדשה שהמצאתי לנחשק) של המוצרים שלהם, כולם רצו אייפון 1 (בו נקרא לו כך, "אייפון דור קודם" מעליב אותי), כולם רוצים עכשיו אייפון דור שלוש, וכמו שאמר סטיב גובס "המכשיר שינצח בסופו של דבר את האייפון הוא… האייפון".

אבל 200 דולר ?! זה דופק הכול !

אני לא שוחה בים של כסף, באמת שלא, ועיני לא תהיה צרה במי שיקנה אייפון דור 3 ב- 200 דולר (680 ₪), אבל כל הרעיון מאחורי מוצר נחשק הוא שהוא מעט יקר, אחרת מה זה שווה ?! זו לא הפעם הראשונה שאפל מרגיזים בדרך הזו של המחירים שלהם: בתחילת הדרך האייפון1 עלה 600 דולר, מחיר באמת מופקע לטלפון נייד. לאחר מכן הורידו אפל את המחיר ב 200 דולר, וכך פגעו באנשים שכבר קנו את האייפון, אבל לפחות הורידו את האייפון למחיר סביר. (400 דולר, למתקשים מבננו)

– עכשיו מה ? לחתוך את המחיר בחצי בשביל מוצר טוב יותר ?! אתם שוב פעם פוגעים בנו !

אבל אין מה להיעלב, אני מניח שאפל לא רואה את המשתמש הקטן הפעם (כמו שהיא לא רואה את ישראל, אבל כן מתכננת להיכנס למצרים), הפעם המטרה היא נוקיה, ובשביל להיכנס חזק בנוקיה צריך להיכנס חזק לתוך ארגונים גדולים, ואת זה האייפון החדש עם המחיר האטרקטיבי פלוס גי.פי.אס ( למעקב אחר עובדים?… ) יצליח לעשות. בוודאות.

מרגיז. מצד שני, יהיה לי הרבה יותר קל לשכנע את אשתי שכדאי לקנות את האייפון החדש, "זה כולה 200 דולר.. ובתמורה, אני מסכים שאת תקבלי את האייפון הקודם – כדאי לך, הוא הרבה יותר יקר…"

לגולש דקר היקר, זה עדיין לא הפוסט על אייפון, כפי שהבטחתי לכתוב…

, , , , ,

מי שעוקב אחרי הבלוג הזה באופן מתמיד (ויש כאלה, באמת!) בטח שם לב שבזמן האחרון אני מתקשה לשבת ולכתוב, וזה באמת נכון.

סוג של בלוגרס-בלוק או משהו כזה, כנראה.

בכל מקרה, החלטתי להציג בפניכם כישרון נוסף: במקום כל הזמן לקטר על ממשקי משתמש שונים ומשונים החלטתי ליצור מהם אומנות.

שימו לב ליצירה הראשונה שלי, אתם מוזמנים לקרוא לי "פיבן של ממשקים"

, , , , , ,

ותודה רבה לאישתי ששלחה לי את התמונה הזו ויודעת שאני מחפש בנרות את תיבות הדו שיח הקורעות האלו  !

, , , , , , ,

Theme Design by devolux.org