Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

Archive for אפריל 2008

בניגוד לפוסט בו תיארתי כיצד כמעט ומתתי בגלל מתג מיזוג לא ברור, אציג הפעם את הדרך היעילה יותר של רנו לויסות עוצמת המזגן ( סילחו לי איכות התמונה, ככה זה כשמצלמים באייפון… ) :

מיתוג מזגן

 

, , , , , ,

"…ברגע שאנחנו נקבל ונראה את הסרטון המדובר, נדאג שגם אתם תראו אותו, נמשיך לעקוב"

כך בציטוט לא מדוייק שהצלחתי לשחזר מהראש, הסביר כתב ערוץ 2, אהרל'ה ברנע, לדני קושמרו ולצופים בבית, שברגע שהוא יקבל את הקלטת המדוברת של הפגזת צה"ל בסוריה – אנחנו נזכה לראות אותה גם.

ובכן, חה-חה-חה, כנראה שאני לא אצטרך אותך הפעם כתבי היקר, אני מהמר שזה יהיה הרבה לפני כן כבר באינטרנט.
אבל תודה רבה בכל זאת.

, , , , ,

בזכות הערה של עמית (מה שמזכה אותו בקישור לבלוג שלו) החלטתי לתקן את הטעות ולהחליף את האייקון של ה- RSS באייקון של דואר, כי כמו שהוא תיקן אותי ובצדק, אכן מדובר בעידכונים לדואר האלקטרוני, ולא RSS. (אחרי הבכי הרב בלילות והאיומים בהתאבדויות, הבנתי שהוא אכן צודק)

כמו כל בלוגר מצוי שמחפש תמונה, נכנסתי לגוגל החיפשתי את המילה mail, בגלל ששכחתי להעביר לתגית חיפוש של תמונות, הופיע לי כתוצאה ראשונה המייל של גוגל, "אוקי" , חשבתי לעצמי (ואני חושב המון לעצמי) בוא נראה האם ביאהו המילה mail גם תיתן לי כתוצאה ראשונה את המייל של גוגל… אממ… כנראה שלא.

שימו לב שמנוע Live של מיקרוסופט החליט, משום מה, להציג דווקא את המייל של יאהו. (טוב, אולי זה בגלל שהם עוד רגע משתלטים עליהם ?)

התוצאות של מחקר העומק לפניכם ( אילנה דיין, את מחפשת תחקירן ? )

, , , , , , ,

כמו רוב עם ישראל גם אני הצטרפתי בלית ברירה, לפקקים האין סופיים בדרך לצפון.
לפי הפקקים הייתי בטוח שמחלקים שם כסף חינם או משהו כזה.
– לא חיכה לי אפילו שקל. ( להיפך, חיכה לי איזה גזלן שרצה הרבה שקלים ממני )

אחרי מסלול מייגע עם בן קטן וחמוד, שבגלל החום, השמש והעובדה ששכחנו לקחת לו כובע, הפך להיות לא כל כך חמוד, נכנסנו לאוטו ( B4 מגניבה של אבא שלי ) ורצינו להדליק מזגן.
זאת היתה משימה ממש, אבל ממש לא פשוטה.

לצערי, משום מה (אולי החום הכבד גרם לי להפרעת חשיבה), צילמתי את הבעיה המינורית ביותר שנתקלתי בתהליך קירור הרכב, אבל גם זה משהו:

ממשק מיזוג אוויר

תראו את הגלגלת שמצד שמאל של הנהג, המווסתת את עוצמת המיזוג שלו. האם עליי לגלגל את הגלגלת כלפי מעלה ולפתוח את התריסים (ובגלל זה הצורה 0 היא "פתוחה", וכשהצורה 0 היא מלאה אז זה אומר "סגור/מוגף" ) וכך שייצא האוויר הקר (שאמור להשאיר אותי בחיים, לפחות עד שאצא שוב החוצה), או, שעליי לגלגל את הגלגלת כלפי מטה בשביל עוצמה מלאה של המזגן (ובגלל זה הצורה 0 היא "מלאה" כלומר full power, וכשהצורה 0 היא ריקה זה אומר "אין כוח" )…אני לא זוכר את התשובה הנכונה… אבל יצאתי חי מהרכב, כנראה שצדקתי… ( או שסתם ניסיתי את שני המצבים)

, , , , , , , , ,

חזרתי מהמילואים עייף וכואב, (אך אני מניח שהייתי יוצא ככה גם אם הייתי נשאר בבית ועוזר בניקיונות לפסח) וזה הזמן לשתף אתכם במסקנות מהמילואים.

אוקי, כולה מסקנה אחת, וגם היא לא מבריקה במיוחד.

האדם היחיד שאני מכיר שמקיים את המשפט "להיות בזמן הנכון ובמקום הנכון" הוא הגזלן.
כן, הבחור הזה שמגיע לשטח, עם אוטו-גלידה כזה ומוכר לנו המילואימניקים הצמאים/מותשים פחית קולה ב – 13 שקל, וארטיק קרח ב -7. (מזל שהדולר חלש אחרת היה מבקש תשלום בדולרים), כל זאת כשהוא עוד מצליח לגרום לכמה חבר'ה לראות בו קדוש מעונה כי "בכל זאת, להוריד את האוטו שלו לשטח בחום הזה בשבילנו, זה באמת יפה"…

אדון גזלן אתה גאון. ביל גייטס פראייר לידך, ואני מוריד בפניך את הכיפה.

– היופי האירוני במפגש הזה ביננו המילואימניקים לבין הגזלן הזה הוא שמצד אחד עומד לו הבחור שכפי שכבר הגדרתי אותו הוא זה ש"נמצא במקום הנכון ובזמן הנכון", ומולו קבוצה של מילואימניקים ש"נמצאים במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון"…

– שיהיה חג שמח וכשר !!

, , , ,

אני מאד אוהב לשבת עם הבן שלי, אילון, ולראות איתו ביחד סרטים באייפון. אני פשוט בוחר את פונקציית יוטיוב שבמכשיר ולפי מה שאילון מבקש אני מחפש במאגר של יוטיוב ואנחנו רואים ביחד.
כך למשל הב-הב זה אומר כלב ( ואז אני מחפש סרטים על כלבים ביוטיוב ) ו- או-ררררה זה שאגה של אריה, כלומר, הוא רוצה סרט על אריה.

החלטתי להרחיב את אופקיו ולהראות לו סרט על נמר, "זאת חיה גבר-גבר" הסברתי לו "אנחנו חייבים לראות סרט על נמר !". חיפשתי סרט על נמר והתחלנו לראות.
כבר בהתחלה הבנתי שאני לא כל כך רוצה להראות לו את הסרט, כי הנמר ( הגבר-גבר ) רודף אחרי האיילה ( טונה-טונה ) במטרה לטרוף אותה אז החלטתי להחליף את הסרטון,
– להפתעתי הרבה התרחש בסרט משהו שהשאיר אותי עם פה פעור.

אני מתבייש להודות בזה, אבל בהתחלה חשבתי שהסרטון אמיתי…

, , , , ,

Theme Design by devolux.org