Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

CAT | כנסים

מורד שטרן

בחודש שעבר, כחלק מכנס מנהלי הקהילות, IS-CL, התראיינתי בקשר לפעילות קהילות המפתחים שאנחנו מובילים ב- Wix. השיחה לקחה בערך חצי שעה וברגע שיהיה סרטון רשמי אני גם אשתף, בינתיים, הנה 7 נקודות שבחרתי לשתף מתוך אותה השיחה על ניהול קהילות בדגש על ההקשר של קהילות לעולם המפתחים והטכנולוגיה (שכמובן שניתן להשליך על עולמות תוכן שונים)

 1. התפקיד של מנהל/ת קהילה 1 – הוא תפקיד שדורש הבנה (עמוקה) בלא מעט מתחומי העניין בהם קהל היעד של הקהילה עוסק. היות ורוב מוחלט של עולמות התוכן היום הולכים ומתרחבים ומשתכללים מדובר בלמידה יום-יומית שאתם חייבים להכניס ליומן.
 2. התפקיד של מנהל/ת קהילה 2 – התפקיד של מנהל/ת הקהילה הוא גם תפקיד מאד רוחבי וגם מאד ייצוגי. הוא מאד רוחבי כי יותר ויותר מחלקות שונות בארגונים רוצות לקחת חלק בפעילות הקהילה (פעילות שהיא אורגנית מאד, ולכן קל להתחבר אליה. ראו נק׳ 7) והוא מאד ייצוגי כי לעיתים אתה או את תהיו אלו שמוביל מיטאפים, מגיעים לכנסים או יוצרים שיתוף פעולה עם ארגון אחר או קהילה מקבילה.
 3. הנקודה העיקרית היא תמיד הערך, אבל חשוב למצוא את הערך שרלוונטי לחברי הקהילה אליה מכוונים. לכל קהילה יש תחום עניין שונה, מכנה משותף שונה ומשמעות אחרת למה שבאמת מודגר כ״ערך״ עבורם. ככל שנגדיר באופן מדוייק יותר את הקהילה – נדע לדייק בערך הנכון לחברי הקהילה, ככל שנדייק באותו ערך שרלוונטי לאותה קהילה, נוכל גם לגלות בקהילה אחת כמה תתי קהילות שונות.
 4. החשיבות של תרבות של קהילה – מה מניע את חברי הקהילה, מה ״מגניב״ אותם? אילו עולמות תוכן הם חיים? (תוכניות טלוויזיה, אתרי חדשות ופלטפורמות, אירועים, כנסים, תאריכים חשובים ומובילי דיעה). כמובן שקהילה מורכבת מהרבה אנשים ולכל אחד סט טעמים שונה, ועדיין, ככל שקהילה מוגדרת וספציפית יותר, ניתן למצוא מכנה משותף תרבותי מניע יותר.
 5. תקשורת פנים, הערוצים הבלתי נראים – להרבה קהילות יש היום נראות חיצונית, אבל חשוב גם לשים לב לערוצים העדינים יותר שפועלים מאחורי הקלעים. ערוצים אלו הם ערוצי התקשורת הפנימית, שלעיתים קרובות היא זו שבאמת מניעה את הקהילה.
 6. נראה שהתפקיד ״מנהל/ת קהילה״, מתחיל להיות מאוייש יותר ויותר בתעשייה וגם צובר תאוצה. כרגע בעיקר בתחום ההייטק, אבל לא רק. אני חושב שזה נהדר – בסעיף הבא אסביר למה.
 7. עולם הקהילות, לדעתי, הינו התפחות מושכלת של עולם השיווק המסורתי. מעבר מיצירה והפצה של מסרים בעלי אופן מכירתי, פרסומי ו-״תראו אותנו!״, לשיתוף אמיתי בידע, ניסיון ומידע שנתפס כבעל ערך (נק׳ 2). זה נהדר כי פעילויות מהסוג הזה, לפחות כשנעשות באופן הנכון, מעשירות את התעשייה בידע, מחברות ומקשרות אנשים ונותנות המון דגש על פיתוח אישי-מקצועי, ככה שהרבה מאד אנשים וארגונים רואים בפעילות הזו כ- win-win, מה שתמיד מצביע על כך שהכיוון חיובי.

 

מורד שטרן

כנס, כנס, אבל עדיין צריך לעבוד…

 

במידה ומעניין אתכם, פתחתי ב-Telegram קבוצה למנהלי קהילות שם ניתן לחלוק ניסיון, ידע ולהכיר אחד את השני. הקבוצה פונה גם למנהלי קהילות מהעולם, כך שהתקשורת היא באנגלית. מוזמנים להצטרך: https://t.me/communities_management

קריאה נוספת של עוד 8 מאמרים נוספים שכתבתי מזוויות שונות של נושא קהילות:

כמו כן, ועם הגעת הניזולטר שאני מוציא בשת״פ עם משרד החוץ עבר את ה- 1,000 מנויים במייל ו- 440 איש בערוץ הטלגרם. מוזמנים להירשם!

— קרדיט תמונות: Idan Marciano

, , , ,

Networking

במסגרת הקורס האקדמי שלי ״תרבות דיגיטלית: יישום״ אני מקדיש חצי שיעור לנושאי ה- Networking או בעברית: קשרים. חצי שיעור זה מעט מידי, לטעמי, אבל יש כ״כ הרבה נושאים טכנולוגיים אחרים שאני צריך להספיק וללמד, כך שנשארתי עם חצי שיעור ובמסגרת הזמן הזה אני מנסה להציג לסטודנטים, עד כמה שניתן, כמה חשוב עניין הקשרים שהם מפתחים (או לא מפתחים).

בפוסט הזה אנסה לתמצת את הנושא, לנסות ולשקף למה הוא כ״כ חשוב, איך הוא משתלב בעולם הדיגיטלי ואיך אתם יכולים להתחיל ליצור את רשת הקשרים שלכם.

אז, מה זה ״קשרים״

נתחיל בשלילה – רשת הקשרים שלכם לא מתייחסת לחברים הקרובים ביותר שלכם או למשפחה.

היא כן מתייחסת למעגלים רחבים יותר של אנשים שאתם מכירים, שומרים איתם על קשר ומסייעים להם. רשת קשרים היא היכולת להגיע למידע או למשאבים שרחוקים מכם או לאפשר לאחרים להגיע למידע ומשאבים שיושבים אצלכם. ככל שרשת הקשרים חזקה, פעילה, מגוונת ורחבה יותר כך היכולת שלכם להגיע לאותם משאבים גדלה מצד אחד, ואתם יכולים לסייע ליותר אנשים מצד שני.

אקטיביות, לא פסיביות

רשת הקשרים שלכם לא תיווצר ותיתחזק ללא פעילות מצידכם. למעשה, גם אם יש לכם לא מעט קשרים אך אינכם פועלים לחזק אותם – הם יתנוונו, בדיוק כמו שריר. נטוורקינג היא פעילות אקטיבית. תשבו במקום ולא תעשו דבר – זה פשוט לא יקרה.

אם הזכרתי את הקורס האקדמי שלי – אחת המטלות שאני מציב בפני הסטודנטים היא למפות את התעשייה אליה הם רוצים להשתייך, ולפנות ל-2 דמויות מרכזיות וליצור איתם שיחה אפילו (ודווקא) בגלל שהם לא מכירים אותם באופן אישי. התוצאות שהסטודנטים קיבלו, רק בגלל שיזמו פנייה והתקשרות, היו מפתיעות מאד. באתר של קהילת החינוך וההוראה, גם נכתב על המטלה שלי במסגרת המאמר ״נטוורקינג: המיומנות של הבוגר העתידי שאנחנו לא מדברים עליה״ .

נטוורקינג בעידן הדיגיטלי

אני לא בטוח שעוד צריך להגיד ״העידן הדיגטלי״ כי אנחנו כבר מרושתים ודיגיטליים כ״כ הרבה זמן שזה כבר די ברור מאליו, אבל אם בכל זאת אתייחס לזה, אז ה״עידן הדיגיטלי״ לנטוורקינג הוא כמו סטרואידים. יש לכם מגרש משחקים ענק אליו אתם יכולים לצאת מבלי לקום מהכיסא ולהתחיל להכיר אנשים מעניינים. למעשה, גם הגבולות הגיאוגרפיים נפרצו לחלוטין ואין שום סיבה שכל פעילות נטוורקינג כזו או אחרת לא תכלול אנשים שאינם מישראל. מיילים, פודקאסטים, בלוגים, פורומים ואפילו WhatsApp – כ״כ הרבה זירות להכיר אנשים ולשמור איתם על קשר.

זה הרבה מעבר לחלוקת כרטיסי ביקור

לא אכנס לויכוח אם כרטיסי הביקור הם משהו שעדיין רלוונטי היום, אבל אם אתם חושבים שחלוקת כרטיס הביקור שלכם היא יצירת קשרים, אתם טועים. מאד. מס׳ כרטיסי הביקור שאני עצמי קיבלתי בכנסים ואירועים הוא די גדול, אבל, אם חשבתי שהאדם מולי רק ניסה לדחוף את העסק שלו – פחות מתאים לי. ואני מאמין שהגישה שלי היא הגישה הנפוצה.

נטוורקינג בכנסים

כנסים הם הגביע הקדוש של יצירת קשרים, באמת. לכו לכנסים ונסו להתמנגל עם אנשים, זה מוציא אתכם מאיזור הנוחות (אבל אם תישארו באיזור הנוחות – לא באמת תגיעו לאן שאתם רוצים להגיע) ואולי קצת מפחיד בהתחלה אבל באופן אישי יצא לי להכיר בכנסים כמה מהאנשים שאני הכי מכבד ומעריך היום בתעשייה, וכאלו שאני תמיד מתייעץ איתם. אגב, קשרים טובים גם יעזרו לכם להגיע ולעלות ולדבר על הבמה בכנסים, מה שיגרום לאנשים נוספים לרצות ולהתחבר לרשת שלכם.

קריאה מומלצת

אני עדיין מחפש ספרים טובים מאד בתחום, ובינתיים יש רק ספר אחד שאני באמת יכול להמליץ עליו – ״קשרים, קשרים. או: מה שחשוב הוא לא מה שאתה יודע אלא את מי אתה מכיר״ של הארווי מאקיי הספר הזה הוא פשוט קלאסיקה. סגנון הכתיבה של הארווי הוא מאד ישיר, פרקטי ולפעמים קצת חצוף ואני אישית למדתי מהספר הזה כ״כ הרבה על נטוורקינג שלעיתים אני פותח אותו שוב וקורא כמה עמודים.

אגב, שם הספר ״קשרים, קשרים. או: מה שחשוב הוא לא מה שאתה יודע אלא את מי אתה מכיר״, הוא גאוני והוא בעצם כל הפוסט הזה במשפט. כי לעיתים קרובות מידי זה לא משנה כמה אתה מוכשר, חכם ומוצלח אם אתה לא מכיר את הפרסונה הנכונה שמכירה אותך, יודעת על כך ויכולה לקחת אותך לשלב הבא.

אז איך מתחילים? כמה נק׳ (בטוח שיש – עוד מוזמנים לשתף)

 • בנו וטפחו תדמית מקצועית ברשת: מלינקדאין עד כתיבה ברשת – זה כבר פוסט שאכתוב בהמשך (עוד כמה פוסטים, נושא רחב). שתפו אחרים בידע ובתובנות שלכם. ככה אנשים גם יגיעו אליכם.
 • השתתפו בכנסים מקצועיים ואל תלכו לשם בשביל ההרצאות אלא בשביל האנשים המעניינים בקהל. בכנס השיווק והדיגיטל של ״גלובס״ שם קבוצת הוואטסאפ שלי קיבלה אולם שלם והעבירה את כל ההרצאות במליאה, הצגתי 14 דרכים ליצור קשרים לפני, במהלך ואחרי כנסים – המצגת כאן (אנגלית).
 • תהיו מעורבים בקהילות או צרו קהילה משלכם.
 • היו במוד נטורקינג: תמיד תחשבו איך אתם יכולים לסייע לאחרים, איך אתם מחברים אדם לאדם אחר שאתם מכירים כי ההיכרות בינהם אולי תוביל לשיתוף פעולה נהדר. הם לא מכירים אחד את השני ואתה יכול לעשות את החיבור – איזו הרגשה אדירה!
 • קיראו חדשות במוד נטוורקינג – יש כתבה חשובה על חברה מוכרת שחבר עובד שם? – שלחו לו.
 • גלו עניין אמיתי באנשים וזכרו שרשת הקשרים שלכם היא דבר שיכול מאד לסייע לכם, אבל הוא קודם כל מסייע לאחרים.
 • אם אתם עדיין חושבים שלכתוב ״יום הולדת שמח״ בפייסבוק או לשלוח אס.אמ.אס גנרי של ״שנה טובה״ זה נטוורקינג, אז אני כנראה צריך לכתוב את הפוסט הזה מחדש. באמת.

ודבר אחרון

מעל 550 איש כבר נרשמו לניוזלטר שאני מוציא בשת״פ עם משרד החוץ. אם מעניין אתכם לקבל, אחת לחודש, עדכונים על אורחי VIP מתעשיית ההייטק שמגיעים לישראל, משלחות שבאות או יוצאות לחו״ל ופרוייקטים וכנסים בנושאי חדשנות וטכנולוגיה עם נגיעה גלובאלית – אתם מוזמנים להצטרף. ומוזמנים גם להתחבר בלינקדאין!

 

, , , ,

Israel Innovation MFA

עדכון 13.1.2018: כרגע חברים בפורום אוטוטו 1,000 איש. הניוזלטר קיבל אתר רישמי חדש, ערוץ עדכונים בטלגרם, ומהגיליון הבא יתחיל לצאת גם בגרסה בשפה האנגלית!

עדכון 16.5.2017: כרגע חברים בפורום מעל 500 איש. כולל אנשי שגרירויות ישראל הנמצאים מעבר לים ומעדכנים בפעילות הטכנולוגית-חדשנית שהם מובילים. הפורום כבר קידם לא מעט פרויקטים טכנולוגיים ויוזמות משותפות בארץ ובחו״ל המקדמים את הכלכלה הישראלית – שזה כבר ממש מגניב.

סיפור קצר על החמצה ופתרון שיזמתי למנוע מהחמצות כאלו מלחזור: לפני כחצי שנה הזמנתי לישראל 2 חבר׳ה תותחים מ- GitHub. מבחינתם זו הייתה הפעם הראשונה שהם מגיעים לישראל, ומבחינת המפתחים שלנו (HPE) זה היה מעולה כי גיטהאב היא אחת הפלטפורמות הכי חשובות.

האירוע היה מצוין, אבל, לא היה לי ערוץ, או פורום מסודר, להעביר את הידיעה על כך ש- GitHub מגיעים לישראל לגורמים רשמיים – דבר שהיה יכול לערב את אותם הגורמים, כמו גם חברות הייטק אחרות שהיו יכולות לקחת חלק בביקור.

המשמעות: הזדמנות ליצירת קשרים טובים ועמוקים יותר עבור התעשייה הישראלית התפספסה.

לכן השקתי, בשיתוף עם משרד החוץ הישראלי, את ״פורום הטכנולוגיה והחדשנות", שמטרתו להוביל לעדכונים הדדיים על כנסים טכנולוגיים, כמו גם על ביקור של דמויות מפתח מעולם הייטק שמגיעים לישראל. לרישום לפורום (טופס גוגל)

את הפורום השקתי אתמול (20 בדצמבר), והיום כבר יש מס׳ עדכונים בנוגע אליו:

 • מעל ל- 100 איש מהתעשייה כבר נרשמו כמנויים
 • המנויים כוללים חבר׳ה מחברות ענק כגון: י.ב.מ, סיסקו, וייבר, eBay, אאוטבריין, Wix, Microsoft, אורקל, HPE ו- IronSource לצד עיריות, זרועות צבא, מרכזי חדשנות מוניציפאליים ואנשי תקשורת שמכסים את התחום
 • אני עובד על כך שכל ניוזלטר יועבר גם לשגריריות זרות, כך שגם מעבר לים תתקבל תמונת מצב של אירועים טכנולוגיים בישראל – ושהם יעדכנו בחזרה
 • מוזמנים להתחיל לעדכן מולי (פה תמצאו פרטי קשר) באירועים או אורחים מיוחדים שמגיעים מחו״ל 
 • מוזמנים להירשם ולשתף את הקישור להרשמה

לכל נושא, עניין או רצון לסייע – מוזמנים ליצור קשר 🙂

, , , , ,

כנס failcon

להצליח זה לא פשוט, אבל מסתבר שהדרך להצלחה עוברת גם דרך כמה כישלונות לא פשוטים. אם בדרך כלל בכנסים אנחנו רגילים לשמוע דוברים שמספרים על ההצלחה שלהם, כנס FailCon עושה את אותו הדבר רק הפוך. הוא מביא את האנשים על מנת שיספרו על הכשלונות שלהם.

אם חושבים על זה, להיכשל כולנו יודעים. כל תחום בו אנחנו מעורבים, סביר להניח שנטעה ונכשל בשלב כזה או אחר, החוכמה היא:

 1. לדעת איך לא להתייאש מהכישלון.
 2. להבין כיצד ניתן לרתום את הכישלון במטרה להגיע להצלחה.

כנס FailCon ישראל מביא אל הבמה כמה מהאנשים המרתקים בישראל, בינהם: שר הכלכלה נפתלי בנט, היזם החברתי ינקי מרגלית, נועם לניר, אדן שוחט ויוסי תאגורי, שדווקא סיפורי הכישלון האישי שלהם יהפוך את הכנס למאד מאד מעניין.
במקרה הכי גרוע, אם הכנס ייכשל (מה שלא סביר שיקרה), תמיד אפשר יהיה לטעון שזה בשביל להצליח בכנס הבא 🙂

אני אגיע לכנס, ואשמח לפגוש אתכם, צרו קשר.

— לפרטים אודות הכנס

, , , , , ,

ערן רולס

 

מאז שאני זוכר את עצמי יש לי בעיה, אני לא מסוגל לקרוא תוך כדי נסיעה. תיקון, מאז שאני זוכר את עצמי + יודע לקרוא, אני לא מסוגל לקרוא תוך כדי נסיעה. זה גורם לי לסחרחורת וכאב ראש, במיוחד כשאני נוסע באוטובוסים.
בגלל שאני כזה נועז, אני מתגרה בגורל ומידי פעם מנסה לנצל נסיעות בתחבורה הציבורית בשביל לקרוא. הפעם, הניסיון לשלב נסיעה באוטובוס תוך כדי קריאת חדשות היה מוצלח במיוחד. בעוד אני מדדה בזהירות מכתבה לכתבה, ומידי פעם מרים עיניים ומוודא שהעולם לא מסתובב סביבי, והגעתי לגלובס עם "40 מנכ"לים בוחרים: מי הכי מקושר במשק". זו כתבה מרתקת, שעוסקת בנטוורקינג, קשרים והתעשייה הישראלית, וכמו שמציינת הכותרת – המנכ"לים היו צריכים לבחור את האנשים המקושרים ביותר, לדעתם, בתעשייה.

בעוד אני מעמיק לתוך הכתבה (ומידי פעם מרים ראש לבדוק שאני בסדר, ושיש עוד זמן לתחנה בה אני יורד), אני שם לב לשם אחד, ערן רולס, שחוזר ונבחר על ידי חלק גדול מהמנכ"לים. העובדה שהשם הזה חזר ועלה, היתה ברורה לכתבות ענת כהן ודיאנה בחור ניר, שבחרו לתפוס את ערן ולשאול אותו מדוע הוא נבחר הכי הרבה פעמים, ע"י כל כך הרבה אנשים. "הרולס רויס של הנטוורקינג" – ככה הן סיכמו את התופעה. זו היתה הפעם הראשונה שהצלחתי לסיים כתבה תו"כ נסיעה בתחבורה ציבורית, ללא כאבי ראש, וזו גם היתה אחת הכתבות המרתקות בהן נתקלתי. אז פניתי לערן רולס ובקשתי ממנו להתראיין לבלוג הזה. ערן הסכים (!).

אז הנה, לכם, קוראים נאמנים, ראיון קצר אך מרתק עם ערן רולס, יו"ר מרכז הבנייה הישראלי. כשירות לציבור רק אמליץ לקרוא את הראיון תוך כדי ישיבה במשרד, או בבית, ולא בנסיעה בתחבורה ציבורית.

שאלה: בהמשך לכתבה "40 מנכ"לים בוחרים: מי הכי מקושר במשק" (גלובס), בה נבחרת לאיש המקושר ביותר, ברור שיש לנטווריקנג חשיבות בעינך. האם תמיד ראית את הקשרים בין בני האדם כנושא בעל חשיבות?
תשובה: קשרים בין בני אדם הם הבסיס לקיום חברה. אני מאמין שהחברה בישראל צריכה לחזור יותר ל"אנחנו" ולא רק ל"אני". מגיל צעיר מאד היו לי הרבה חברים ואני מאמין שכל חבר הוא כמו פנינה על שרשרת.

שאלה: לכולנו יש קשרים. מה הופך אדם אחד ל"מקושר" יותר מהשני?
תשובה: אני לא מאמין בקשרים של "שלום שלום". קשר אמיתי הוא קשר המבוסס על מחוייבות. יש מונח שנקרא "בנק אינטרסים ורגשות". כאשר אתה עושה משהו טוב בשביל מישהוא הוא זוכר לך ומרגיש מחוייב. ככל שתעשה יותר ליותר אנשים כך הם יחושו מחוייבים אליך. שפע והענקתו היא לב מערכת היחסים ביני לבין אנשים שבחרתי להעניק להם מעצמי. כמובן ששום מערכת יחסים לא יכולה להיות חד סיטרית.

שאלה:  מהם השלבים, כפי שאתה רואה אותם, לבניית קשרים?
תשובה: לעשות למען האחר. בלי זה אין מערכת יחסים. אפילו לא בין הורים, אחים ומשפחה.

שאלה: האם צמיחת הרשתות החברתיות "שינתה את חוקי המשחק" בכל הקשור לנטוורקינג?
תשובה: הרשת החברתית באינטרנט אין לה שום משמעות אמיתית. כפי שאמרתי המשמעות היא רק אם אני עושה משהו לטובת חבר,אם אני מייצר לו שפע מסויים, אם אני שם כשהוא צריך. דרך הפייסבוק אין לי שום יכולת לעשות לאחר משהו טוב למעט המלצות על איפה לבלות, או מתכונים.

שאלה: אתה נבחרת בכתבה של גלובס, ועכשיו תורך לבחור – מי לדעתך שני האנשים הכי מקושרים בתעשייה הישראלית?
תשובה: אני לא מכיר את התעשיה הישראלית. אנשים מחוברים הם לא אנשים שמסתובבים במסיבות, קוקטיילים וועידות ומחליפים כרטיסי ביקור ומרגישים שהם מקושרים. המקושרים באמת הם אנשים שבאמת מקדישים חלק גדול מחייהם למען החברה ולמען אחרים. אנשי נתינה הם היחידים שבסוף אחרים מרגישים אליהם מחוייבים. אני יכול לתת דוגמא את גיל שפר ראש סגל משרד רוה"מ איש נתינה ענק שלא מפסיק לפזר שפע בעשרים שנות היכרותנו. קובי לנגליב שותפי מנכל מרכז הבנייה הישראלי שעושה המון לטובת הכלל ואלוף בלסדר מקומות עבודה לאחרים הוא איש מאד מקושר וסולידי אבל מאות אנשים ילכו אחריו באש ובמים כי הוא היה שם כשהם היו צריכים אותו, ולא תראה אותו בשום קוקטייל או מסיבה של ה"מקושרים". חשוב להבין שהרבה אנשים שחושבים שהם מקושרים, בגלל שהם נמצאים "במקומות הנכונים ועם האנשים הנכונים", אין להם כמעט כלום אמיתי כי ה"קשרים" שאינם מבוססים על נתינה אמיתית ומחוייבות לא באמת מחזיקים מים.

 

, , , , , , , , ,

כנס דה מרקר 2012

ביום שלישי הקרוב יתקיים בנמל תל אביב כנס דה מרקר 2012, או בשמו הלועזי Comvention. אני אוהב כנסים, ובעיקר כנסים טכנולוגיים. יש 3 סיבות עיקריות (וטובות למדי) למה כדאי להגיע לכנסים מקצועיים ובמקרה שלנו, כנסים טכנולוגיים:

1. כדי ללמוד: בכנסים טובים מביאים אנשים שבאמת יש להם מה להגיד. אנשים שעשו דברים יפים ונמצאים בנקודות מעניינות מאד בעולם הטכנולוגיה והאינטרנט. שווה להגיע ולהקשיב באמת למה שנאמר שם. לא תמיד תשמעו בכנסים האלו דברים שלא ידעתם וכנראה שגם לא יגלו לכם את אמריקה, אבל תמיד טוב לשמוע זוויות הסתכלות חדשות, בטח בתחום כל כך דינאמי כמו האינטרנט והטכנולוגיה. רק תעיפו מבט ברשימת הדוברים בכנס ותבינו על מה אני מדבר.

2. כדי לפגוש ולהכיר אנשים חדשים: אין דבר יותר כיף מלהכיר אנשים טובים ונחמדים שאוהבים ועוסקים באותו תחום כמוכם. אני באמת לא מתכוון לצד האינטרסנטי של ההיכרויות, אלא באמת לכיף בלהכיר אנשים חדשים. אנשים שאתם מגיבים להם בבלוג שלהם, עושים להם לייק על הסטאטוס שלהם בפייסבוק או מרטווטים את הציוץ שלהם בטוויטר והנה ההזדמנות הנדירה שלכם להגיד להם כמה מילים, פנים אל פנים. פתאום אתם יכולים לקלוט שאלו באמת אנשים נפלאים, כמו הרושם שקבלתם בזירות האינטרנט השונות, או לצערכם, אנשים מאכזבים למדי (ואז אפשר לנקות קצת את הפיד, הא?). אם אתם מתביישים לפנות במציאות לאנשים שאתם עוקבים אחרים במדיה החברתית אז אתם עושים נזק לעצמכם. בסוף האירוע תצאו עם תחושה של אכזבה כי יכולתם לדבר ולהכיר אנשים חדשים והאדם היחיד שעצר אתכם הוא… אתם.

3. כדי לכתוב על זה: אם אמרנו שהסיבה הראשונה היא ללמוד, והסיבה השנייה היא להכיר אנשים חדשים, אז הסיבה השלישית היא השילוב של שניהן. הקשבתם לדוברים? מעולה! שתפו את הקוראים או העוקבים שלכם בתובנות החדשות שלכם. אחד הדוברים בכנס איגוד האינטרנט בו השתתפתי בעבר היה אייל ארד, התרשמתי מהדברים שהוא אמר ואז גם יצא מזה ראיון אישי עם אייל ארד לבלוג. הכרתם אנשים חדשים ומעניינים? אחלה! תנו להם כבוד והכירו אותם גם לקוראים שלכם.

אגב כנסים טכנולוגיים, לפני שאתם הולכים אולי כדאי שתעיפו מבט בפוסט שכתבתי "7 טיפים למבקר בכנסים טכנולוגיים" בעקבות השתתפות בכנס טכנולוגי של מקאן אריקסון. אין ספק, הפוסט הזה "יכין" אתכם לכנסים.

– אז נפגש ב Comvention 2012?

, , , , , , ,

כנס דה מרקר 2011

כנס דה מרקר 2011 (Comvention) יתקיים השנה ביום ראשון הקרוב (3.4.2011) בקריית שדה התעופה (באווניו, בלעז). בכנס יתארחו אנשים מרתקים למדי כגון, כאלו שבאמת מעניין אותי לשמוע מה יש להם להגיד: שר התקשורת משה כחלון, ערן גפן, אילן שילוח, יוסי תאגורי ויניב מיכאלי (יש עוד מלא, רק נתתי טעימה קטנה).

הנושאים החמים כמובן יהיו: שיווק, שיווק דיגיטאלי, סלולר, פייסבוק, מדיה חברתית, פייסבוק, תוכן, פייסבוק, יזמות חברתית ברשת, פייסבוק, טוויטר ופייסבוק.

כמו בכנס דה מרקר הקודם, אני מאד אשמח לפגוש אנשים שקוראים את הבלוג שלי ורוצים להודות לי על התכנים הנפלאים והציניות המיוחדת שלי שמעוררת בהם תחושה של תקווה לעתיד טוב יותר. רק תיקחו מספר בכניסה, בבקשה. ולא, אני לא חותם על פוסטים שהדפסתם בבית.

לפרטים נוספים על הכנס.

, , , , , , , , , , , , , , , , ,

מגזר שלישי באינטרנט

לאחרונה קבלתי פנייה מבחורה נחמדה מאד בשם שושנה ג'סקול שביקשה ממני לפרסם בבלוג הזמנה לכנס ארגונים ללא רווח באינטרנט, אני תמיד (טוב, לא תמיד) שמח לעזור ואני מצטט פה את ההזמנה:

"אתה מעוניין בהצלחת הארגון שלך. גם אנחנו! למנהלי עמותות ולכל המגזר השלישי יש הרבה מה ללמוד מטובי המומחים בתחומי הטכנולוגיה, השיווק, גיוס המשאבים, מדיה חברתית ועוד תחומים רבים נוספים.

הצטרף אלינו ותלמד כיצד עמותות יכולות להשתמש בכלים אלו על מנת לחזק את הארגון שלכם, לגייס תורמים, לשתף פעולה עם ארגונים נוספים וקרנות ולהרחיב בהרבה את החשיפה והתפוצה שלהם. בואו ליום של חדשנות, מצוינות ואוכל טוב, כדי ללמוד ולהתנסות ברעיונות וכלים מעשיים, לקדם את הארגון שלכם ואת המגזר השלישי כולו! אם תשתתפו השנה בכנס אחד בלבד- כדאי שזה יהיה "FONSI". הכנס יערך 28 לפברואר, מרכז נא לגעת ביפו".

למידע נוסף (האתר של שושנה).

, , , , , , , ,

Theme Design by devolux.org