Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

CAT | קהילות

מורד שטרן

בחודש שעבר, כחלק מכנס מנהלי הקהילות, IS-CL, התראיינתי בקשר לפעילות קהילות המפתחים שאנחנו מובילים ב- Wix. השיחה לקחה בערך חצי שעה וברגע שיהיה סרטון רשמי אני גם אשתף, בינתיים, הנה 7 נקודות שבחרתי לשתף מתוך אותה השיחה על ניהול קהילות בדגש על ההקשר של קהילות לעולם המפתחים והטכנולוגיה (שכמובן שניתן להשליך על עולמות תוכן שונים)

  1. התפקיד של מנהל/ת קהילה 1 – הוא תפקיד שדורש הבנה (עמוקה) בלא מעט מתחומי העניין בהם קהל היעד של הקהילה עוסק. היות ורוב מוחלט של עולמות התוכן היום הולכים ומתרחבים ומשתכללים מדובר בלמידה יום-יומית שאתם חייבים להכניס ליומן.
  2. התפקיד של מנהל/ת קהילה 2 – התפקיד של מנהל/ת הקהילה הוא גם תפקיד מאד רוחבי וגם מאד ייצוגי. הוא מאד רוחבי כי יותר ויותר מחלקות שונות בארגונים רוצות לקחת חלק בפעילות הקהילה (פעילות שהיא אורגנית מאד, ולכן קל להתחבר אליה. ראו נק׳ 7) והוא מאד ייצוגי כי לעיתים אתה או את תהיו אלו שמוביל מיטאפים, מגיעים לכנסים או יוצרים שיתוף פעולה עם ארגון אחר או קהילה מקבילה.
  3. הנקודה העיקרית היא תמיד הערך, אבל חשוב למצוא את הערך שרלוונטי לחברי הקהילה אליה מכוונים. לכל קהילה יש תחום עניין שונה, מכנה משותף שונה ומשמעות אחרת למה שבאמת מודגר כ״ערך״ עבורם. ככל שנגדיר באופן מדוייק יותר את הקהילה – נדע לדייק בערך הנכון לחברי הקהילה, ככל שנדייק באותו ערך שרלוונטי לאותה קהילה, נוכל גם לגלות בקהילה אחת כמה תתי קהילות שונות.
  4. החשיבות של תרבות של קהילה – מה מניע את חברי הקהילה, מה ״מגניב״ אותם? אילו עולמות תוכן הם חיים? (תוכניות טלוויזיה, אתרי חדשות ופלטפורמות, אירועים, כנסים, תאריכים חשובים ומובילי דיעה). כמובן שקהילה מורכבת מהרבה אנשים ולכל אחד סט טעמים שונה, ועדיין, ככל שקהילה מוגדרת וספציפית יותר, ניתן למצוא מכנה משותף תרבותי מניע יותר.
  5. תקשורת פנים, הערוצים הבלתי נראים – להרבה קהילות יש היום נראות חיצונית, אבל חשוב גם לשים לב לערוצים העדינים יותר שפועלים מאחורי הקלעים. ערוצים אלו הם ערוצי התקשורת הפנימית, שלעיתים קרובות היא זו שבאמת מניעה את הקהילה.
  6. נראה שהתפקיד ״מנהל/ת קהילה״, מתחיל להיות מאוייש יותר ויותר בתעשייה וגם צובר תאוצה. כרגע בעיקר בתחום ההייטק, אבל לא רק. אני חושב שזה נהדר – בסעיף הבא אסביר למה.
  7. עולם הקהילות, לדעתי, הינו התפחות מושכלת של עולם השיווק המסורתי. מעבר מיצירה והפצה של מסרים בעלי אופן מכירתי, פרסומי ו-״תראו אותנו!״, לשיתוף אמיתי בידע, ניסיון ומידע שנתפס כבעל ערך (נק׳ 2). זה נהדר כי פעילויות מהסוג הזה, לפחות כשנעשות באופן הנכון, מעשירות את התעשייה בידע, מחברות ומקשרות אנשים ונותנות המון דגש על פיתוח אישי-מקצועי, ככה שהרבה מאד אנשים וארגונים רואים בפעילות הזו כ- win-win, מה שתמיד מצביע על כך שהכיוון חיובי.

 

מורד שטרן

כנס, כנס, אבל עדיין צריך לעבוד…

 

במידה ומעניין אתכם, פתחתי ב-Telegram קבוצה למנהלי קהילות שם ניתן לחלוק ניסיון, ידע ולהכיר אחד את השני. הקבוצה פונה גם למנהלי קהילות מהעולם, כך שהתקשורת היא באנגלית. מוזמנים להצטרך: https://t.me/communities_management

קריאה נוספת של עוד 8 מאמרים נוספים שכתבתי מזוויות שונות של נושא קהילות:

כמו כן, ועם הגעת הניזולטר שאני מוציא בשת״פ עם משרד החוץ עבר את ה- 1,000 מנויים במייל ו- 440 איש בערוץ הטלגרם. מוזמנים להירשם!

— קרדיט תמונות: Idan Marciano

, , , ,

קהילת, מיתוג אישי, שיח דיגיטלי וקריירה – על כל הנושאים האלו (ובעוד כמה נושאים משיקים) הרצאתי במפגש הסיכום של הקורס האקדמי ״מפגשים עם המדיה״, שזכיתי להעביר לצד ד״ר עידית מנוסביץ׳ בסמסטר א׳ בבית הספר לתקשורת, מכללת נתניה.

אז, אם מענייין אתכם איך בונים קהילה, איך יוצרים מותג אישי (ולמה זה כ״כ חשוב היום), מדוע עולם הקהילות הופך לדומיננטי ומתחיל להתהוות כערוץ מרקטינג בפני עצמו ולסקור מקרי-מבחן אמיתיים של קהילות חזקות שיצרו השפעה אמיתית, גם על חברי הקהילה, גם על התעשייה וגם להופיע בערוצי התקשורת המסורתית – אתם מוזמנים לצפות בהרצאה (50 דק׳).

מקווה שתהנו, ואם משהו לא ברור (הסאונד קצת חלש, אני יודע) אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ולשאול.

, , , , ,

מורד שטרן

בגיליון החגיגי של ״ליידי גלובס״ שיצא בפסח התראיינתי יחד עם קבוצה מאד מוכשרת לכתבה בנושא קהילה תחת הכותרת ״כך הפך ניהול ברשת למקצוע הכי מבוקש בעידן החדש״.

היות והמילה קהילה, קהילות או באנגלית Communities אכן מקבלת משקל רב יותר ויותר בתעשייה ובכלל, אנסה בפוסט הזה להציג בקצרה כמה נק׳ על מהי קהילה, מה הכוח שלה ולמה צריך להיות לכם אכפת. חלק גדול מהפוסט מבוסס על ההרצאות שהעברתי בחיל האוויר שגם שם רצו שמובילי החדשנות של החיל יכירו טוב יותר את הנושא (אני מקווה לעלות ולשתף את המצגת בערוץ ה- SlideShare שלי בקרוב)

מהי קהילה?

בגדול, קבוצה של אנשים המתאספים, וירטואלית או פנים אל פנים, ע״ב עניין משותף.

מהו אותו עניין משותף?

נושא או תוכן שמעניין את חברי הקהילה (למשל טכנולוגיה במקרה של קבוצת ה- WhatsApp שלי) או בעיה משותפת (תחשבו על "מחאת האימהות" או "צעדת העגלות" כתת קהילה בתוך המחאה החברתית של 2012).

ההתנסות הראשונה שלי עם קהילה היתה קהילת הקוראים של הבלוג שלי (זה שאתם קוראים עכשיו). הם הגיבו, שיתפו פוסטים שכתבתי ושלחו לי מיילים. הם לא ידעו מי עוד קורא איתם את הבלוג לכן הם גם דוגמה קצת אחרת ל״קהילה״ כי הם לא הכירו אחד את השני או נפגשו (וירטואלית או פנים אל פנים), ובסך הכול הגיעו לנקודת מפגש אחת שהיא הבלוג שלי ונחשפו לתכנים שעניינו אותם (ובהמשך גם נטשו או שכחו מהבלוג).

ההתנסות השנייה שלי עם קהילה היתה כשהובלנו את פרויקט הממשל הפתוח בממשלה. הייתי צריך פידבק מקצועי ומגוון מאנשים בתעשייה על פרויקטים שרציננו לשחרר, אז בניתי קבוצת אלפא של עיתונאי טכנולוגיה, בלוגרים, מפתחים ויזמים שסייעו לנו בהכוונה, הארות והערות. הם נהנו מעדכונים על פעילות שבאמת עניינה אותם ואנחנו נהנו מידע וניסיון שלא היה לנו.

אח״כ בניתי את הקהילה בוואטסאפ (ישראלית וגלובאלית) ולאחרונה הקמתי קהילה נוספת – ״פורום החדשנות והטכנולוגיה עם משרד החוץ״ שמונה כבר למעלה מ-500 חברים והובילה להשפעה אמיתית חיובית על תעשיית ההייטק (משהו שמאד משמח אותי, ושמעתי כבר ממס׳ מקורות שונים שעדכנו אותי על מקרים שונים. בהחלט שווה פוסט בהמשך)

למה זה צריך להיות משנה לכם?

זו נקודה שאני חוזר עליה הרבה עם הסטודנטים שלי. מעורבות בקהילה, ובעיקר בקהילות מקצועיות, מאד מאד מאד תסייע לכם להשתלב בתעשייה שאתם רוצים לקחת בה חלק או להתקדם. אני אתייחס ל-2 יתרונות עיקריים: העמקת הידע המקצועי שלכם – קבלת עדכונים טריים ושיחות בבנושאים מקצועיים הקושרים להתמחות שלכם שרק תגדיל ותרחיב את ההבנה שלכם בנושא ועד כמה אתם עם היד על הדופק. קשרים – מאחורי כל קהילה עומדים אנשים. וקשרים בין אנשים, במידה ואתם יוצרים כאלו, הם מנוע אדיר שיכול לסייע לכם או להם ולקדם הרבה דברים מעניינים. נטוורקינג זה נושא שאני מאד אוהב לדבר עליו. שווה פוסט בפני עצמו.

כמה מילים על עולם הקהילות בעידן הנוכחי

אני חושב שהקהילות שמקבלות את מירב תשומת הלב הן כאלו שמתבססות ופעילות בעיקר ברשת. הן חזקות בהרבה, הן חוצות גבולות (כלומר החברים בה הם לא רק ממדינה, עיר או שכונה אחת) ויש להן השפעה גדולה. קהילות פנים אל פנים (למשל דיירי בניין) הן פחות גדולות, הן מבוססות מיקום וגם הן עושות שימוש בפלטפורמות דיגטליות לעיתים (קבוצת וואטסאפ של בניין). הפורמט המנצח, לדעתי, הוא שילוב בין הקהילה הוירטואלית למימד המציאותי. ״מימד המציאותי״ נשמע דבילי, אני יודע הכוונה היא למפגשי פנים אל פנים של חברי הקהילה.

איך אני מתחיל להקים את הקהילה שלי?

לפני שרצים להקים קהילה, כדאי לקחת חלק בקהילות קיימות, ללמוד קצת, לברר מה באמת מעניין אתכם ומה באמת יניע אתכם בהובלת קהילה – כי בסופו של דבר קהילה צורכת הרבה תוכן (וגם יוצרת המון) וזה תהליך שגוזל זמן, ומצריך הבנה עמוקה בנושא ובתוכן שבחרתם.

אהבתם? מוזמנים לשתף!

, , , ,

Theme Design by devolux.org