Usability Talking

בלוג טכנולוגי על עולם האינטרנט, החדשנות, הקהילות הסטארטאפים והיזמות

CAT | כנסים טכנולוגיים

Israel Innovation MFA

עדכון 13.1.2018: כרגע חברים בפורום אוטוטו 1,000 איש. הניוזלטר קיבל אתר רישמי חדש, ערוץ עדכונים בטלגרם, ומהגיליון הבא יתחיל לצאת גם בגרסה בשפה האנגלית!

עדכון 16.5.2017: כרגע חברים בפורום מעל 500 איש. כולל אנשי שגרירויות ישראל הנמצאים מעבר לים ומעדכנים בפעילות הטכנולוגית-חדשנית שהם מובילים. הפורום כבר קידם לא מעט פרויקטים טכנולוגיים ויוזמות משותפות בארץ ובחו״ל המקדמים את הכלכלה הישראלית – שזה כבר ממש מגניב.

סיפור קצר על החמצה ופתרון שיזמתי למנוע מהחמצות כאלו מלחזור: לפני כחצי שנה הזמנתי לישראל 2 חבר׳ה תותחים מ- GitHub. מבחינתם זו הייתה הפעם הראשונה שהם מגיעים לישראל, ומבחינת המפתחים שלנו (HPE) זה היה מעולה כי גיטהאב היא אחת הפלטפורמות הכי חשובות.

האירוע היה מצוין, אבל, לא היה לי ערוץ, או פורום מסודר, להעביר את הידיעה על כך ש- GitHub מגיעים לישראל לגורמים רשמיים – דבר שהיה יכול לערב את אותם הגורמים, כמו גם חברות הייטק אחרות שהיו יכולות לקחת חלק בביקור.

המשמעות: הזדמנות ליצירת קשרים טובים ועמוקים יותר עבור התעשייה הישראלית התפספסה.

לכן השקתי, בשיתוף עם משרד החוץ הישראלי, את ״פורום הטכנולוגיה והחדשנות", שמטרתו להוביל לעדכונים הדדיים על כנסים טכנולוגיים, כמו גם על ביקור של דמויות מפתח מעולם הייטק שמגיעים לישראל. לרישום לפורום (טופס גוגל)

את הפורום השקתי אתמול (20 בדצמבר), והיום כבר יש מס׳ עדכונים בנוגע אליו:

  • מעל ל- 100 איש מהתעשייה כבר נרשמו כמנויים
  • המנויים כוללים חבר׳ה מחברות ענק כגון: י.ב.מ, סיסקו, וייבר, eBay, אאוטבריין, Wix, Microsoft, אורקל, HPE ו- IronSource לצד עיריות, זרועות צבא, מרכזי חדשנות מוניציפאליים ואנשי תקשורת שמכסים את התחום
  • אני עובד על כך שכל ניוזלטר יועבר גם לשגריריות זרות, כך שגם מעבר לים תתקבל תמונת מצב של אירועים טכנולוגיים בישראל – ושהם יעדכנו בחזרה
  • מוזמנים להתחיל לעדכן מולי (פה תמצאו פרטי קשר) באירועים או אורחים מיוחדים שמגיעים מחו״ל 
  • מוזמנים להירשם ולשתף את הקישור להרשמה

לכל נושא, עניין או רצון לסייע – מוזמנים ליצור קשר 🙂

, , , , ,

Morad Stern מורד שטרן

זהו, אחרי שהטירוף סביב כנס MAD 2016 של גלובס נרגע קצת, ואחרי שקבוצת ה- WhatsApp המוכשרת בטירוף שלנו לקחה באירוע חלק משמעותי, התפניתי לעלות את המצגת שהעברתי בכנס לערוץ שלי ב- SlideShare – כך שתהיה זמינה לכל מי שרוצה.

על מה דיברתי?

הצגתי את הפוטנציאל ליצירת קשרים (Networking) במהלך כנסים מקצועיים. אמנם יצירת קשרים נתפסת כפעילות שמתקיימת בסביבה של שיח ופנים אל פנים, אבל הזירה של המפגשים והכנסים המקצועיים יכולה להוות פוטנציאל גדול אף יותר כאשר עושים שימוש חכם במדיה הדיגיטלית כגון: רשתות חברתיות, פורומים, ערוצי התקשורת של מובילי הכנס ואפליקציות ייעודיות – לפני, במהלך ו-אחרי שהכנס נגמר, בניגוד ליצירת קשרים פנים אל פנים שניתן ליצור במהלך הכנס בלבד.

בהרצאה הזו אני משתף במספר טכניקות שיכולות למנף את האופן בו אתם חווים אירוע או כנס חשוב בתעשייה שלכם, ולעזור לכם להרחיב את מעגל הקשרים המקצועיים שלכם:

Networking During Conferences: 14 Ways to Unleash Your Digital Potential from Morad Stern

, , , , , ,

כנס MAD 2016

כנס MAD 2016 המצוין של גלובס יתקיים ביום ד' הקרוב, 13.7 – יאללה בלאגן!

בשנה שעברה (MAD 2015) עדכנתי כאן בבלוג על כך שקבוצת הוואטסאפ הטכנולוגית שהקמתי (איזו קבוצה?) לקחה חלק משמעותי בכנס והחברים בה עלו לבמה, הרצו על תחומים טכנולוגיים בהם מתמחים – וקבלו חשיפה אדירה. באמת אדירה. הפידבקים שקבלנו היו מעולים ואנשים באמת למדנו והפיקו ערך משמעותי מהפאנל הטכנולוגי של 2015.

בעקבות הצלחת הקבוצה בשנה שעברה, השנה יש אפילו שדרוג. ב-MAD 2016 נקבל אולם מליאה גדול יותר שם "נמשיך במסורת" ונרצה על טריטוריות ומגמות טכנולוגיות שונות ומשונות. בסיבוב הזה אני אצטרף גם כמנחה המליאה (יאי!) וגם כמרצה. כותרת ההרצאה שלי היא "נטוורקינג: המימד הדיגיטלי של כנסים ומיטאפים". את המצגת גם אעלה בהמשך לערוץ ה SlideShare שלי.

המרצים המעולים שיובילו את המליאה: אביב ויצמן, ניר גייר, יונתן שיפר, אור אלון, תאיר קובלסקי, יניב בוהדנה, אורי אליאבייב ו-יפעת יודובסקי.

החל מ-13:45 אתם מוזמנים לפגוש אותנו על הבמה!

קהילת טכנולוגיה WhatsApp

לאתר הכנס ולפרטים מלאים

למדריך בניית קהילות WhatsApp שפרסמתי

, , , , , , , , , , , ,

GitHub2

שניים מנציגי GitHub, שירות אחסון הקוד הפופולרי בעולם לפרויקטי Open Source, נוחתים בישראל בעוד שבועיים (21.6) ומגיעים אלינו למשרדי HPE. אם מעניין אתכם לקחת חלק באירוע שכל-כולו קוד פתוח, פיצות וחבר'ה מעולים – אתם מוזמנים להצטרף אלינו!

לפרטים מלאים והרשמה לאירוע GitHub בישראל

, , , , ,

כשהקמתי את קבוצת הוואטסאפ הטכנולוגית Israel Tech Community, לא חשבתי לרגע על כל ההרפתקאות שנעבור יחד. מאירוח של שר האוצר יאיר לפיד, לשיחה עם שגריר בריטניה בישראל ועד לכתבות שונות בתקשורת ולהרחבת הקבוצה לקבוצת-בת גלובאלית חזקה. במיוחד לא חשבתי לרגע שחברי הקבוצה ואנכי נקבל אולם משלנו באחד הכנסים הטכנולוגיים המשמעותיים ביותר היום בתעשייה, ושאנחנו נהיה אלו שעולים לבמה ומרצים.

וזה קרה, בזכות ליאת זנד המקסימה מ״גלובס״ שהאמינה בקבוצה ונתנה לה צ׳אנס אדיר במהלך מאד-מאד חדשני (לא זכור לי מקרה דומה, תקנו אותי אם אני טועה). נראה שהמהלך של ליאת הצליח מאד, שכן האולם שלנו היה מלא עד אפס מקום.

זה מבנה התוכן שלנו כפי שהופיע בעיתון ״גלובס״, כל שמות המציגים הינם חברי הקבוצה:

Screen Shot 2015-07-16 at 9.15.35 PM

ואלו האנשים המעולים שלקחו חלק באירוע והעבירו הרצאות טכנולוגיות מרתקות (קצת קשה לראות בתמונה) – גלעד בכר, מנכ“ל ומייסד Moburst -פרסום במובייל: חידושים והפתעות; ד“ר יניב בוהדנה, מומחה לאנרגיה חשמלית בת-קיימא – הפצת אנרגיה מתחדשת בעולם; קרן הומל-אלון, מנהלת שחף פתרונות ו-UPay4Me – חוקי המשחק בשוק הקמעונאות של דור ה-Z; יוני שיינין, מעצב ומתכנת אינטרנט ומובייל -אפליקציות בין קודש לחול; אוריאל שוראקי, מנהל תפעול, Made in Jerusalem- הקהילה הטכנולוגית ותרומתה למרקם העירוני בירושלים; אורנה היילינגר, מנהלת המרכז לאינטרנט בטוח, איגוד האינטרנט הישראלי – ביריונות ברשת; נחום דוניצה, מנהל דוניצה תקשורת – איך פגשתי את אלהים וחזרתי בלי סלפי; שי מזרחי, מנהל פיתוח עסקי, -GSM Israel.co.il – הגאדג‘טים שישנו את המחר; מורד שטרן (זה אני), מנהל פיתוח עסקי וחדשנות, איגוד האינטרנט הישראלי – שימוש חכם בחכמת ההמונים; ד“ר טל פבל, מומחה לאיומי אינטרנט וסייבר- הלוחמה הפסיכולוגית של דעא“ש ומניפולציות תקשורתיות; ישראל גרוס, מייסד L7 Defense ומנכ“ל Your start App – סייבר בענף התעופה; תאיר קובלסקי, מנהלת מרכז היזמות הטכנולוגי, עיריית הרצליה – יזמות מוניציפאלית מאיצה את העיר; יונתן שיפר – חידושים בטכנולוגיה לבישה; אביב ויצמן, ראש תחום טכנולוגיה ומדע, שטרן אריאלי – הטכנולוגיה תופסת כותרות; אתי נחום, מייסדת שותפה, BlogsRelease – הבלוגים ככלי שיווקי ברשת. ומי שהנחתה היתה: ליאת רון מגלובס.

…וזה אני, מרצה ונהנה מכל רגע:

Screen Shot 2015-07-16 at 9.17.09 PM

 

ואחר כך מצטלמים בכיף (עם אתי נחום, מנכ״לית BlogRelease):

Screen Shot 2015-07-16 at 9.36.48 PM

התלבטתי המון על מה לדבר בכנס, ובסוף החלטתי לספר על מאגר המקלטים הלאומי שהקמתי בזמן ״צוק איתן״ בעזרת מאות מתנדבים שהתגייסו לסייע. העלתי את המצגת לרשת, אפשר לצפות בה כאן:

…ואיך היה? היה פשוט מדהים. המשתתפים בכנס היו מדהימים, הכנס היה מתוקתק ומלא באנשי התעשייה, וחברי קבוצת הוואטסאפ… טוב, הם באמת תותחים אחד-אחד.

, , , , , , ,

Twitter israel

Twitter מתחילים את פעילותם הרשמית בישראל, וזו בשורה חשובה ומדהימה. הצילום (למעלה) צולם במסיבה נהדרת שהם ארגנו בתחילת חודש אוקטובר.

, , , , ,

Innovation Map

כיף לראות עד כמה מוערכים היום החדשנות והיזמות בישראל. במיוחד במדינה כמו שלנו (משאבים מוגבלים, שכנים לא קלים, וכו' וכו'…), חדשנות ויזמות יכולים להוביל כל אחד ואחת מאיתנו למקום טוב יותר, גם בקנה מידה לאומי.

אחת מתופעות הלוואי החיוביות לחשיבות ההולכת וגוברת בתחומים אלו, היא פריחתן של מרכזיים מוניציפאליים שמהווים קורת גג לטובת מפתחים, יזמים ובכלל לקהילה המוניציפאלית – שרוצים מקום בו יוכלו לשבת לעבוד, ללמוד או להתכנס לאירועים שונים.

בפגישה שהיתה לי לאחרונה באחד ממרכזי החדשנות העירונים האלו, ראיתי עד כמה חסרה התקשורת וההיכרות בין המרכזים השונים בישראל. הם פשוט לא מכירים אחד את השני – וחבל. הרבה ניסיון וידע מתבזבז בגלל חוסר התקשורת – והחלטתי לנסות ולעזור.

לכן, הקמתי את מפת מרכזי החדשנות והיזמות העירוניים בעזרת Google Maps, והטמעתי אותה לתוך האתר הזה שבניתי בעזרת פלטפורמת WIX.
בקרוב אני מקווה, כבר אוכל להטמיע גם יומן, שיציג את כל הפעילויות המתקימות במרכזים האלו ברחבי הארץ. כמו כן, ברגע שהמפה תהיה יותר שלמה אטמיע גם את הקוד שמאפשר הצגה של המפה הזו, כך שניתן יהיה לקחת את המפה – לכל אתר.

עדיין חסרים במפה המון מרכזי חדשנות ויזמות לצעירים שאני לא מכיר. במידה ואתם מכירים מרכזים כאלו שלא מופיעים, אשמח אם תעדכנו אותי – ואוסיף.

– לאתר מפת מרכזי החדשנות והיזמות העירוניים –

, , , , , ,

innovationביום שלישי ה- 13/05/2014 יתקיים יום חדשנות בינלאומית באוניברסיטת תל אביב בהובלת StarTau, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב בשותפות Ramot, חברת המסחור של אונ' ת"א, ואוניברסיטת ת"א. ,TAU Innovation Day – מגה אירוע אשר יתקיים באולם סמולרש היוקרתי בקמפוס אוניברסיטת ת"א.

עדכון הפוסט: כחלק מהאירוע הנחתי את תחרות הסטארטאפים שנארכה במשך יום שלם (היה כיף אדיר!)

מורד שטרן

morad stern

קרדיט צילום: יוני מלכא

האירוע יזמין אליו אלפי אורחים, בניהם, בכירי תעשיית ההיי טק, משקיעים, נציגי חברות טכנולוגיות, בלוגרים ואנשי מדיה, יזמים וכן אורחים מכובדים מרחבי העולם.

האירוע יורכב משלושה חלקים עיקריים:

  1. קוקטייל השקה ואירוע 'חדשנות בינלאומית' בנוכחות נציגים ושגרירים ממדינות מובילות חדשנות (*למוזמנים בלבד – יתקיים בערב ה-12.5).
  2. שדרת סטארטאפים מהאקדמיה ומחוצה לה, שתכלול כ-40 מיזמים נבחרים בתחומים מגוונים.
  3. אירוע יזמות מרכזי "Building a Billion Dollar Company" שיתקיים באולם סמולרש בפני קהל של כ-1,000 איש, ויכלול את הדוברים הבאים: – בוריס ולדהוייזן ואן-זנטן, שותף מייסד – The Next Web, אהרון האריס, שותף – Ycombinator (מן האקסלרטורים המובילים בקליפורניה), ד"ר יוסי ורדי, מן היזמים המוכרים בישראל, שחר ווייסר, מייסד – GetTaxi, ג'ונתן מדבד, מייסד ומנכ"ל – OurCrowd ואבישי אברהמי, שותף מייסד ומנכ"ל – Wix.

צפו בסרטון הנהדר שהם הכינו לקראת יום החדשנות:

לפרטים מלאים על האירוע – באתר StarTau, מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב

, , , ,

ערן רולס

 

מאז שאני זוכר את עצמי יש לי בעיה, אני לא מסוגל לקרוא תוך כדי נסיעה. תיקון, מאז שאני זוכר את עצמי + יודע לקרוא, אני לא מסוגל לקרוא תוך כדי נסיעה. זה גורם לי לסחרחורת וכאב ראש, במיוחד כשאני נוסע באוטובוסים.
בגלל שאני כזה נועז, אני מתגרה בגורל ומידי פעם מנסה לנצל נסיעות בתחבורה הציבורית בשביל לקרוא. הפעם, הניסיון לשלב נסיעה באוטובוס תוך כדי קריאת חדשות היה מוצלח במיוחד. בעוד אני מדדה בזהירות מכתבה לכתבה, ומידי פעם מרים עיניים ומוודא שהעולם לא מסתובב סביבי, והגעתי לגלובס עם "40 מנכ"לים בוחרים: מי הכי מקושר במשק". זו כתבה מרתקת, שעוסקת בנטוורקינג, קשרים והתעשייה הישראלית, וכמו שמציינת הכותרת – המנכ"לים היו צריכים לבחור את האנשים המקושרים ביותר, לדעתם, בתעשייה.

בעוד אני מעמיק לתוך הכתבה (ומידי פעם מרים ראש לבדוק שאני בסדר, ושיש עוד זמן לתחנה בה אני יורד), אני שם לב לשם אחד, ערן רולס, שחוזר ונבחר על ידי חלק גדול מהמנכ"לים. העובדה שהשם הזה חזר ועלה, היתה ברורה לכתבות ענת כהן ודיאנה בחור ניר, שבחרו לתפוס את ערן ולשאול אותו מדוע הוא נבחר הכי הרבה פעמים, ע"י כל כך הרבה אנשים. "הרולס רויס של הנטוורקינג" – ככה הן סיכמו את התופעה. זו היתה הפעם הראשונה שהצלחתי לסיים כתבה תו"כ נסיעה בתחבורה ציבורית, ללא כאבי ראש, וזו גם היתה אחת הכתבות המרתקות בהן נתקלתי. אז פניתי לערן רולס ובקשתי ממנו להתראיין לבלוג הזה. ערן הסכים (!).

אז הנה, לכם, קוראים נאמנים, ראיון קצר אך מרתק עם ערן רולס, יו"ר מרכז הבנייה הישראלי. כשירות לציבור רק אמליץ לקרוא את הראיון תוך כדי ישיבה במשרד, או בבית, ולא בנסיעה בתחבורה ציבורית.

שאלה: בהמשך לכתבה "40 מנכ"לים בוחרים: מי הכי מקושר במשק" (גלובס), בה נבחרת לאיש המקושר ביותר, ברור שיש לנטווריקנג חשיבות בעינך. האם תמיד ראית את הקשרים בין בני האדם כנושא בעל חשיבות?
תשובה: קשרים בין בני אדם הם הבסיס לקיום חברה. אני מאמין שהחברה בישראל צריכה לחזור יותר ל"אנחנו" ולא רק ל"אני". מגיל צעיר מאד היו לי הרבה חברים ואני מאמין שכל חבר הוא כמו פנינה על שרשרת.

שאלה: לכולנו יש קשרים. מה הופך אדם אחד ל"מקושר" יותר מהשני?
תשובה: אני לא מאמין בקשרים של "שלום שלום". קשר אמיתי הוא קשר המבוסס על מחוייבות. יש מונח שנקרא "בנק אינטרסים ורגשות". כאשר אתה עושה משהו טוב בשביל מישהוא הוא זוכר לך ומרגיש מחוייב. ככל שתעשה יותר ליותר אנשים כך הם יחושו מחוייבים אליך. שפע והענקתו היא לב מערכת היחסים ביני לבין אנשים שבחרתי להעניק להם מעצמי. כמובן ששום מערכת יחסים לא יכולה להיות חד סיטרית.

שאלה:  מהם השלבים, כפי שאתה רואה אותם, לבניית קשרים?
תשובה: לעשות למען האחר. בלי זה אין מערכת יחסים. אפילו לא בין הורים, אחים ומשפחה.

שאלה: האם צמיחת הרשתות החברתיות "שינתה את חוקי המשחק" בכל הקשור לנטוורקינג?
תשובה: הרשת החברתית באינטרנט אין לה שום משמעות אמיתית. כפי שאמרתי המשמעות היא רק אם אני עושה משהו לטובת חבר,אם אני מייצר לו שפע מסויים, אם אני שם כשהוא צריך. דרך הפייסבוק אין לי שום יכולת לעשות לאחר משהו טוב למעט המלצות על איפה לבלות, או מתכונים.

שאלה: אתה נבחרת בכתבה של גלובס, ועכשיו תורך לבחור – מי לדעתך שני האנשים הכי מקושרים בתעשייה הישראלית?
תשובה: אני לא מכיר את התעשיה הישראלית. אנשים מחוברים הם לא אנשים שמסתובבים במסיבות, קוקטיילים וועידות ומחליפים כרטיסי ביקור ומרגישים שהם מקושרים. המקושרים באמת הם אנשים שבאמת מקדישים חלק גדול מחייהם למען החברה ולמען אחרים. אנשי נתינה הם היחידים שבסוף אחרים מרגישים אליהם מחוייבים. אני יכול לתת דוגמא את גיל שפר ראש סגל משרד רוה"מ איש נתינה ענק שלא מפסיק לפזר שפע בעשרים שנות היכרותנו. קובי לנגליב שותפי מנכל מרכז הבנייה הישראלי שעושה המון לטובת הכלל ואלוף בלסדר מקומות עבודה לאחרים הוא איש מאד מקושר וסולידי אבל מאות אנשים ילכו אחריו באש ובמים כי הוא היה שם כשהם היו צריכים אותו, ולא תראה אותו בשום קוקטייל או מסיבה של ה"מקושרים". חשוב להבין שהרבה אנשים שחושבים שהם מקושרים, בגלל שהם נמצאים "במקומות הנכונים ועם האנשים הנכונים", אין להם כמעט כלום אמיתי כי ה"קשרים" שאינם מבוססים על נתינה אמיתית ומחוייבות לא באמת מחזיקים מים.

 

, , , , , , , , ,

20120705-173840.jpg

הכנס המגניב ביותר בתקופה הקרובה יתקיים ביום רביעי הקרוב ויש לי 10 כרטיסי כניסה לחלק לכם.

הכנס, ״ועידת MAD: שיווק, פרסום, דיגיטל ומוזיקה 2012״ יתקיים ביום רביעי הקרוב, 11/7, במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, ויעסוק בתחומים כל כך חמים ומרתקים כמו המציאות החדשה בעקבות ההשפעה הטכנולגית, האופן בו מותגים פועלים
ומושפעים מהרשתות החברתיות, עידן ריבוי המסכים והחלק האחרון של הכנס, דבר שלא נתקלתי בו בכנסים אחרים – החל מ 18:00 לתוך הלילה 40 הופעות מוזיקליות.

לתוכנית המלאה של הכנס

ליצירת קשר איתי במייל לקבלת כרטיס חינם: morad.stern@gmail.com
אני צריך לקבל את הפרטים הבאים: שם מלא, כתובת הבלוג שלכם (חייבים להיות בלוגרים), טלפון, מייל ות.ז.
הכרטיסים יחולקו על בסיס כל הקודם זוכה (לא, אי אפשר לבקש עבור חבר), ובכל מקרה יעברו אישור סופי של גלובס.

אז נתראה בכנס ״ועידת שיווק, פרסום, דיגיטל ומוזיקה 2012״?

, , ,

Older posts >>

Theme Design by devolux.org